Reklama
Nová auta

Mercedes EQS SUV je na světě. Obr do zásuvky uveze sedm cestujících a ujede přes 600 km

Auto dostane základní bohatou výbavu, samozřejmostí bude vzduchový podvozek i čtečka otisků

Loni automobilka Mercedes-Benz představila svůj top elektrický model EQS, který slíbil ultimativní luxus na palubě a dojezd na jedno nabití rekordních 700 kilometrů. Nyní přichází na řadu praktičtější varianta pro sedm cestujících a jak její označení napovídá, zapadne mezi velká SUV. Půjde tak o elektrickou alternativu k ultra luxusnímu rodinnému modelu GLS.

Přes pět metrů na délku

Asi nikoho nepřekvapí, že Mercedes-Benz EQS SUV je větším zpodobněním loni představeného sedanu EQS. Vlastně bychom si na řadě fotografií oba vozy pohodlně spletli. Je to dáno i tím, že na sebe vzhledem velmi navazují, EQS SUV má ale samozřejmě vyšší karoserii, která nabízí více prostoru. Stejně tak má vůz i jinou záď.

Podobně jako sedan navíc EQS SUV klame tělem. S kratší přídí vypadá kompaktně, ve skutečnosti ale na délku měří 5130 mm. Auto je široké 1955 mm a vysoké 1727 mm. EQS a EQS SUV spolu sdílí rozvor náprav, který má hodnotu 3200 mm a slibuje tak opravdu pořádnou porci prostoru na palubě. SUV je o 198 mm vyšší než sedan.

Na rozdíl od sedanu je uvnitř k dispozici také třetí řada sedadel určena hlavně pro nejmladší cestující. Druhou řadu lze pak podélně posouvat a tím preferovat prostor pro vybrané pasažéry. Délka posunu je 127 mm a není na něj potřeba vynakládat příliš síly, vše se totiž děje elektricky. Do kufru se vejde až 880 litrů nákladu.

Tři verze na výběr

Mercedes-Benz EQS SUV vyjede na silnice ve dvou motorizacích. Základem je varianta 450+, která má elektromotorem poháněnou zadní nápravu. Výkon je 265 kW a točivý moment 568 Nm. K dispozici bude i verze 450 4Matic se stejným výkonem 265 kW, ale vyšším točivým momentem 800 Nm. To proto, že už má i motor na přední nápravě. Vrcholem pak bude model 580 4Matic o výkonu rovných 400 kW a točivém momentu 858 Nm.

O akceleraci nebo maximální rychlosti se zatím u Mercedesu nezmiňují, vzhledem k propozicím sedanu se ale dá očekávat, že dynamika bude velmi zajímavá. A zajímavý má být i dojezd. Ten by se měl pohybovat nad 600 km podle WLTP ve všech variantách. Auto bude možné dobíjet výkonem až 200 kW, což by mělo za 15 minut připojení stačit na 250 ujetých kilometrů.

Jízda má být maximálně tichá a komfortní. K pohodlí poslouží i standardní vzduchový podvozek Airmatic a adaptivními tlumiči ADS a možností volit jízdní režimy Dynamic Select. S manévrování pomůže i natáčecí zadní náprava, která umí až 10 stupňů. Startovat se dá čtečkou otisků prstů. Těšit se můžeme i na plejádu asistenčních systémů. V kabině pak bude k dostání dnes už legendární gigantický displej Hyperscreen pro zábavní systém MBUX nebo i další sada obrazovek a tablet pro cestující vzadu. Cena pro český trh zatím známá není, ale malá rozhodně nebude. Očekáváme ji na hranici tří milionů korun.

Mercedes má i dostupnější elektromobily

Pokud je pro vás Mercedes EQS příliš drahým elektromobilem, můžete hledat i na opačné straně spektra. Elektrický Mercedes EQA se totiž v Česku prodává od 1,3 milionu korun (více v ceníku zde). Má proto konkurenci i mezi elektromobily neprémiových značek. V našem porovnávači jsme zjišťovali, jak si stojí například proti Hyundai Ioniq 5 nebo Škodě Enyaq iV. Výsledek najdete zde. V porovnávači si samozřejmě můžete přidat k srovnání i další zajímavé vozy z katalogu.
Reklama

Diskuze

Marcel74 - 20.04.2022 08:00:46
Tak z dostupného ,,ekologického" dopravního prostředku do města nám automobilky udělaly opulentní SUV za cenu rodinného domu. Opravdu ta původní myšlenka se mi líbila víc...

Mercedes-Benz EQS je první elektromobil, který dojede opravdu daleko. Tak jsme se svezli

Usedli jsme za volant modelu EQS 450+, který slibuje 780 km dojezdu. Jaká je realita?
25.08.2021 08:08
|
12
Reklama

Mercedes přivezl do Prahy nový elektromobil EQS. Ujede 780 km na nabití, baterie má záruku 10 let

Auto se začne prodávat ještě letos koncem léta, ceny se tají. Chystá se i sportovní provedení AMG
27.07.2021 19:38
|
4

Video ukazuje skutečnou velikost displeje v Mercedesu EQS. Jedná se o úžasný zážitek

Obrovský displej napříč celou palubní deskou - to je nová kratochvíle pro zákazníky Mercedesu
01.04.2021 08:02
|
5

První svezení: Nová Toyota Yaris Cross je svižnější a tišší. Už bude jen hybrid, zvykněte si

Automobilka výrazně zapracovala na odhlučnění. Bezstupňová převodovka ale nemá ráda plný plyn
21.05.2024 16:06
|
0

Kvíz: Multikára pomáhala socialistickým budovatelům. Jak se vyznáte v její historii?

Kdy konečně mohla vyjet ze skladů na silnice a kolik toho opravdu uvezla? Na to se ptáme v kvízu
19.05.2024 09:43
|
1
Reklama

Elektromobilita není jediné řešení. Miliarda spalovacích aut ve světě nezmizí, říká šéf Stellantisu

Autosalon hovořil se šéfem koncernu Stellantis Carlosem Tavaresem o budoucnosti aut nejen v EU
15.05.2024 08:05
|
1

Pozor na ojetiny z Německa, většina jich prošla nehodou. Opravy vyjdou na desítky tisíc

Podle pojišťoven dosahuje průměrná výše poškození dovezených vozů na 290 tisíc korun
13.05.2024 15:39
|
1
Reklama
Autosalon TV