Reklama
Bonusy k TV pořadu

Volkswagen omladil svůj čtyřjediný užitkový vůz. T 6.1 má zcela nové řízení a moderní řidičovu zónu

Krátce jsme vyzkoušeli faceliftovaný VW Transporter i VW Multivan. Překvapil rozdíl ve spotřebě
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen omladil šestou generaci užitkového vozu Transporter i tři jeho další deriváty Caravelle, Multivan a California. Toto pořadí přesně odpovídá způsobu jejich použití od přepravy nákladu směrem k přepravě - nejvíce nákladní je Transporter a nejvíce osobní California. Nový volkswagen označovaný ve zkratce jako T 6.1 jsme už ve dvou provedeních Transporter Kombi a Multivan krátce vyzkoušeli a naše zkušenosti najdete níže v článku. Již dříve jsme představili facelift obytné Californie a chystáme i delší test provedení Caravelle. To platí pro web, další testy provedeme i v televizním Autosalonu.
Reklama

Nejvíc změn na přístrojové desce

Omlazený Transporter i jeho deriváty poznáte na první pohled díky odlišné přídi. Mnohem větší změny ale nastaly na přístrojové desce. Ta může nově obsahovat takzvaný virtuální kokpit, tedy digitální přístroje. Změnil se ale i design klasických budíků. Transporter a spol. mohou mít nově nejmodernější generaci multimediálních systémů známou z osobních vozů značky. Ta umožňuje připojení k internetu a další prvky moderní konektivity s mobilním telefonem jednoho či více uživatelů.

Největší technickou změnou související s jízdou je nové elektromechanické řízení, které umožňuje zástavbu početné armády elektronických pomocníků. Jako velmi užitečný pro auto tvarů dodávky nám připadá například asistent jízdy v bočním větru, který testujeme v právě zkoušené Caravelle 6.1 a funguje opravdu báječně.

Posílila standardní výbava všech verzí, s čímž souvisí také nárůst cen. Ty začínají na opravdu značných 804 756 korun včetně DPH u základního skříňového Transportera. Importér se však netají tím, že každý může dostat cenu akční, která ale není veřejná a dá se dohodnout s prodejcem.

O pohon VW T 6.1 se starají výhradně naftové motory 2.0 TDI ve výkonové škále od 66 do 146 kW. Na výběr je pohon přední nápravy i všech kol 4MOTION, manuální i automatické řazení.

Parádní spotřeba

Nejprve jsme na krátkou testovací jízdu vzali červený Transporter v provedení Kombi, tedy pro přepravu osob i nákladu, s dlouhým rozvorem, motorem 2.0 TDI/110 kW, pohonem přední nápravy a manuálním řazením. Slušelo by se říci takový zlatý střed, ale cena testovaného auta se i tak pohybovala kolem 1,2 miliónu korun.

S autem se nám jezdilo výborně. Potěšilo jeho lehké ovládání, co se týká řízení i řazení, a výborný výhled  z vozu. Nejvíc potěšeni jsme ale byli průměrnou spotřebou, která na okruhu na okraji Prahy dosáhla pouze 6,5 litrů nafty na každých 100 kilometrů.
Reklama

Parádní design, vysoká spotřeba

Druhým testovaným vozem byla vrcholná specifikace provedení Multivan 6.1. Auto poháněl nejsilnější motor 2.0 Bi-TDI s maximálním výkonem 146 kW. Energie se přenášela na všechna čtyři kola a místo manuálního řazení za nás pracovala automatická převodovka DSG. Přístrojová deska obsahovala nejnovější multimediální systém a virtuální kokpit za volantem. Kabina nabídla sedm míst, v druhé řadě nechyběla luxusní křesla s konferenčním stolkem. Cena? Přibližně 1,7 miliónu korun!

Na auto se moc krásně koukalo zvenčí i zevnitř, ale jízdní dojmy byly poněkud rozpačitější. Zejména kvůli spotřebě, která na stejném okruhu dosáhla 10,3 litru. Také automatické řazení jsme si neužívali zdaleka tolik jako to manuální a výhody pohonu všech kol jsme na suchém asfaltu úplně nedocenili. Opět ale můžeme prozradit z připravovaného testu modelu Caravelle, že na zasněžené horské silnici je k nezaplacení.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Volkswagen Golf osmé generace mě na fotkách vyděsil. V reálu příjemně překvapil

Interiér je plný revolučních řešení. Nezůstal tu kámen na kameni. Některé věci to chce doladit
10.12.2019 12:23
|
6
Reklama

Navenek Golf, uvnitř Passat? Usedli jsme za volant prvního čistě elektrického volkswagenu

Porovnali jsme vnější a vnitřní rozměry nového elektroauta VW ID.3 se sourozenci i soupeři
28.11.2019 20:00
|
0

Když nafta přestane dávat smysl. Dva tisíce kilometrů s modernizovaným Volkswagenem Passat 2.0 TSI

Vymazlený manažerský auťák na dlouhé cesty s překvapivou lehkostí v zatáčkách. To je nový Pašík
21.11.2019 18:05
|
29

Německým luxusním vozům zatopí šarmem i kvalitou. První dojmy z nové DS 4 jsou skvělé

Nový hatchback nižší střední třídy je příbuzný s novými generacemi Opelu Astra a Peugeotu 308
19.01.2022 07:35
|
3

Test SUV SsangYong Tivoli Grand: Poměrem ceny a užitečnosti překonává i Duster, ale jízda zklamala

Výhodami jsou bohatá výbava a velký kufr za malé peníze. Nepotěší spotřeba ani naladění podvozku
03.01.2022 18:45
|
21
Reklama

Zemřel Monsieur Dakar, Karel Loprais. Autosalon na něj vzpomíná jako na skromného génia za volantem

Jako jeden z mála byl ochoten poskytnout rozhovor, i když měl zdravotní problémy a nedařilo se mu
30.12.2021 12:34
|
4

Peugeot už nabízí všechny svoje dodávky jako elektromobily. Jezdí ale i na benzin, naftu, nebo vodík

Objem nákladového prostoru zůstává identický jako u verzí se spalovacími motory
29.12.2021 14:45
|
1
Reklama
Autosalon TV