Reklama
Bonusy k TV pořadu

Volkswagen omladil svůj čtyřjediný užitkový vůz. T 6.1 má zcela nové řízení a moderní řidičovu zónu

Krátce jsme vyzkoušeli faceliftovaný VW Transporter i VW Multivan. Překvapil rozdíl ve spotřebě
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen omladil šestou generaci užitkového vozu Transporter i tři jeho další deriváty Caravelle, Multivan a California. Toto pořadí přesně odpovídá způsobu jejich použití od přepravy nákladu směrem k přepravě - nejvíce nákladní je Transporter a nejvíce osobní California. Nový volkswagen označovaný ve zkratce jako T 6.1 jsme už ve dvou provedeních Transporter Kombi a Multivan krátce vyzkoušeli a naše zkušenosti najdete níže v článku. Již dříve jsme představili facelift obytné Californie a chystáme i delší test provedení Caravelle. To platí pro web, další testy provedeme i v televizním Autosalonu.
Reklama

Nejvíc změn na přístrojové desce

Omlazený Transporter i jeho deriváty poznáte na první pohled díky odlišné přídi. Mnohem větší změny ale nastaly na přístrojové desce. Ta může nově obsahovat takzvaný virtuální kokpit, tedy digitální přístroje. Změnil se ale i design klasických budíků. Transporter a spol. mohou mít nově nejmodernější generaci multimediálních systémů známou z osobních vozů značky. Ta umožňuje připojení k internetu a další prvky moderní konektivity s mobilním telefonem jednoho či více uživatelů.

Největší technickou změnou související s jízdou je nové elektromechanické řízení, které umožňuje zástavbu početné armády elektronických pomocníků. Jako velmi užitečný pro auto tvarů dodávky nám připadá například asistent jízdy v bočním větru, který testujeme v právě zkoušené Caravelle 6.1 a funguje opravdu báječně.

Posílila standardní výbava všech verzí, s čímž souvisí také nárůst cen. Ty začínají na opravdu značných 804 756 korun včetně DPH u základního skříňového Transportera. Importér se však netají tím, že každý může dostat cenu akční, která ale není veřejná a dá se dohodnout s prodejcem.

O pohon VW T 6.1 se starají výhradně naftové motory 2.0 TDI ve výkonové škále od 66 do 146 kW. Na výběr je pohon přední nápravy i všech kol 4MOTION, manuální i automatické řazení.

Parádní spotřeba

Nejprve jsme na krátkou testovací jízdu vzali červený Transporter v provedení Kombi, tedy pro přepravu osob i nákladu, s dlouhým rozvorem, motorem 2.0 TDI/110 kW, pohonem přední nápravy a manuálním řazením. Slušelo by se říci takový zlatý střed, ale cena testovaného auta se i tak pohybovala kolem 1,2 miliónu korun.

S autem se nám jezdilo výborně. Potěšilo jeho lehké ovládání, co se týká řízení i řazení, a výborný výhled  z vozu. Nejvíc potěšeni jsme ale byli průměrnou spotřebou, která na okruhu na okraji Prahy dosáhla pouze 6,5 litrů nafty na každých 100 kilometrů.
Reklama

Parádní design, vysoká spotřeba

Druhým testovaným vozem byla vrcholná specifikace provedení Multivan 6.1. Auto poháněl nejsilnější motor 2.0 Bi-TDI s maximálním výkonem 146 kW. Energie se přenášela na všechna čtyři kola a místo manuálního řazení za nás pracovala automatická převodovka DSG. Přístrojová deska obsahovala nejnovější multimediální systém a virtuální kokpit za volantem. Kabina nabídla sedm míst, v druhé řadě nechyběla luxusní křesla s konferenčním stolkem. Cena? Přibližně 1,7 miliónu korun!

Na auto se moc krásně koukalo zvenčí i zevnitř, ale jízdní dojmy byly poněkud rozpačitější. Zejména kvůli spotřebě, která na stejném okruhu dosáhla 10,3 litru. Také automatické řazení jsme si neužívali zdaleka tolik jako to manuální a výhody pohonu všech kol jsme na suchém asfaltu úplně nedocenili. Opět ale můžeme prozradit z připravovaného testu modelu Caravelle, že na zasněžené horské silnici je k nezaplacení.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Volkswagen Golf osmé generace mě na fotkách vyděsil. V reálu příjemně překvapil

Interiér je plný revolučních řešení. Nezůstal tu kámen na kameni. Některé věci to chce doladit
10.12.2019 12:23
|
6
Reklama

Navenek Golf, uvnitř Passat? Usedli jsme za volant prvního čistě elektrického volkswagenu

Porovnali jsme vnější a vnitřní rozměry nového elektroauta VW ID.3 se sourozenci i soupeři
28.11.2019 20:00
|
0

Když nafta přestane dávat smysl. Dva tisíce kilometrů s modernizovaným Volkswagenem Passat 2.0 TSI

Vymazlený manažerský auťák na dlouhé cesty s překvapivou lehkostí v zatáčkách. To je nový Pašík
21.11.2019 18:05
|
26

Duster 4x4 bude jen na naftu a minimálně od 443 900 Kč. Nechtěli jsme to, lamentuje šéf české Dacie

Lidové SUV? Už pouze s pohonem předních kol, nejlevnější Dacia Duster stojí stále 269 900 korun
05.07.2020 21:05
|
21

Škoda zveřejnila platy typických zákazníků pro novou Octavii RS a Scout. Kdo z vás na to má?

Předrezervace prvních derivátů Octavie čtvrté generace se spustí od 29. kalendářního týdne
03.07.2020 10:00
|
12
Reklama

První test Mazdy MX-30: Japonská automobilka jede opět svou cestou. Její elektroauto je zkrátka jiné

Nejde jen o protisměrně otvírané dveře. Tenhle SUV elektromobil se řídí podobně jako klasický vůz na benzin
01.07.2020 20:08
|
4

Modernizované Audi Q5 si umí nastavit na semaforech zelenou vlnu. Zatím bude s jediným motorem

Světovou novinkou je použití technologie OLED na zadních světlech. Díky ní se mění jako chameleon
29.06.2020 15:23
|
0
Reklama
Autosalon TV