Reklama
Bonusy k TV pořadu

S VW Grand California na Kanárských ostrovech. Jak jezdí sen moderních hipíků?

Zkoušeli jsme obytnou novinku, která má na palubě kuchyň i pořádnou koupelnu

Volkswagen California je stylové auto pro cestovatele. Na světě se ho prodalo přes 160 tisíc kusů. Od letošního roku má většího sourozence jménem Grand California.

Zatímco California stojí na základě klasického Volkswagenu Transporter, model Grand California vychází z většího Crafteru. Je tedy delší, širší a vyšší. A přesto je pořád řeč o autě do hmotnosti 3,5 tuny, což je důležité proto, abyste ho mohli řídit s klasickým řidičákem.

Sny o nezávislém hippie cestování se vším všudy dostávají s šest metrů dlouhou chatou na kolech ještě reálnější obrysy. Grand California má totiž díky svým rozměrům i plnohodnotnou koupelnu.

Na přání můžete mít pohon všech kol 4Motion, jinak je to klasická předokolka. V základu má asistenta rozjezdu do kopce i systém pro jízdu při prudším bočním větru. Další elektroničtí pomocníci jsou už ale za příplatek. Parkovací senzory a kamera se vám s takovým obrem budou určitě hodit. Novinka začíná s cenou na 1,5 milionech korun a podle výbavy pak stoupá výš.

Jak se s Volkswagenem Grand California jezdí se můžete podívat v reportáži přímo z Kanárských ostrovů. Uvidíte ji už ve čtvrtečním Autosalonu. Abyste se ale měli na co těšit, tady je malá ukázka z natáčení:
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Volkswagen modernizuje řadu T. Premiéru má digitalizovaný model Multivan 6.1.

Řada T je ikonou mezi užitkovými vozy, a to v mnoha podobách, jako Transporter, Caravelle, Multivan i California. Značka Volkswagen Užitkové vozy prodala na celém světě téměř dvanáct milionů vozidel šesti generací – od T1 až po T6. Tato modelová řada nyní prochází velkou modernizací.
22.02.2019 12:35
|
0

Mercedes-Benz třída V inovuje

Před pěti lety nastavila třída V značky Mercedes-Benz svým designem, kvalitou, pohodlím, bezpečnostními a asistenčními systémy vysokou laťku segmentu MPV.
05.02.2019 10:59
|
0

Volkswagen California má nový rozměr Grand

Volkswagen Užitkové vozy představuje ve světové premiéře nový model Grand California na veletrhu Caravan Salon 2018 v Düsseldorfu.
23.08.2018 08:47
|
0

Co mají společného Audi A6 Allroad a Scala?

Směle vypadající otázku rychle vysvětlíme. Ne, opravdu se nesnažíme se zaujmout milovníky škodovek
18.02.2020 10:36
|
0

Co má Hyundai i10 a ostatní miniauta mu mohou jen závidět?

Nejnovější korejský minivůz dostal vychytávky, o kterých se jiným ani nesní. Nebo jsou za příplatek
12.02.2020 17:25
|
0

Maxus EV80: elektrododávka, která nenabízí luxus a nemá žádnou konkurenci

Čínské užitkové vozidlo na elektřinu přináší nevšední zážitky, vyniká ale i slušnou praktičností
27.01.2020 09:40
|
0
Reklama
Autosalon TV