Reklama
Bonusy k TV pořadu

S VW Grand California na Kanárských ostrovech. Jak jezdí sen moderních hipíků?

Zkoušeli jsme obytnou novinku, která má na palubě kuchyň i pořádnou koupelnu

Volkswagen California je stylové auto pro cestovatele. Na světě se ho prodalo přes 160 tisíc kusů. Od letošního roku má většího sourozence jménem Grand California.

Zatímco California stojí na základě klasického Volkswagenu Transporter, model Grand California vychází z většího Crafteru. Je tedy delší, širší a vyšší. A přesto je pořád řeč o autě do hmotnosti 3,5 tuny, což je důležité proto, abyste ho mohli řídit s klasickým řidičákem.

Sny o nezávislém hippie cestování se vším všudy dostávají s šest metrů dlouhou chatou na kolech ještě reálnější obrysy. Grand California má totiž díky svým rozměrům i plnohodnotnou koupelnu.

Na přání můžete mít pohon všech kol 4Motion, jinak je to klasická předokolka. V základu má asistenta rozjezdu do kopce i systém pro jízdu při prudším bočním větru. Další elektroničtí pomocníci jsou už ale za příplatek. Parkovací senzory a kamera se vám s takovým obrem budou určitě hodit. Novinka začíná s cenou na 1,5 milionech korun a podle výbavy pak stoupá výš.

Jak se s Volkswagenem Grand California jezdí se můžete podívat v reportáži přímo z Kanárských ostrovů. Uvidíte ji už ve čtvrtečním Autosalonu. Abyste se ale měli na co těšit, tady je malá ukázka z natáčení:
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Volkswagen modernizuje řadu T. Premiéru má digitalizovaný model Multivan 6.1.

Řada T je ikonou mezi užitkovými vozy, a to v mnoha podobách, jako Transporter, Caravelle, Multivan i California. Značka Volkswagen Užitkové vozy prodala na celém světě téměř dvanáct milionů vozidel šesti generací – od T1 až po T6. Tato modelová řada nyní prochází velkou modernizací.
22.02.2019 12:35
|
0
Reklama

Mercedes-Benz třída V inovuje

Před pěti lety nastavila třída V značky Mercedes-Benz svým designem, kvalitou, pohodlím, bezpečnostními a asistenčními systémy vysokou laťku segmentu MPV.
05.02.2019 10:59
|
0

Volkswagen California má nový rozměr Grand

Volkswagen Užitkové vozy představuje ve světové premiéře nový model Grand California na veletrhu Caravan Salon 2018 v Düsseldorfu.
23.08.2018 08:47
|
0

Francouzská stylovka DS3 Crossback E-tense nabízí dobíjení zdarma!

V dalším díle televizního autosalonu se vám představí i prémiové elektroauto od DS
14.10.2020 10:40
|
0

Volkswagen T-Roc Cabrio řidiči skalp nevezme. Podívejte se, proč je bezpečný i při převrácení

Bojíte se kabrioletů? Není, proč. Boříme další mýty
06.10.2020 16:20
|
0
Reklama

Dacia Duster na LPG nabízí v nejvyšší výbavě řadu nadstandardních položek

Nejdostupnější SUV nabízí za málo peněz spoustu luxusní muziky
30.09.2020 17:29
|
0

Volkswagen nabízí chytrým uživatelům víc než jiní

Vyzkoušeli jsme důkladně konektivitu v novém Golfu a přinášíme několik zásadních novinek
23.09.2020 09:38
|
0
Reklama
Autosalon TV