Reklama
Archiv - Zprávy

Mercedes-Benz třída V inovuje

Před pěti lety nastavila třída V značky Mercedes-Benz svým designem, kvalitou, pohodlím, bezpečnostními a asistenčními systémy vysokou laťku segmentu MPV.
Zdroj: Mercedes-Benz

Od té doby slaví celosvětový úspěch. Důkazem toho je zhruba 209 000 vozů prodaných od uvedení na trh v roce 2014, rekordním prodejem zhruba 64 000 kusů v roce 2018, jednou z nejmladších zákaznických skupin Mercedes-Benz a úspěšným startem prodejů na řadě trhů, zejména v Asii. Na začátku roku 2019 byly navíc prodeje spuštěny také v Indii. Facelift třídy V staví na jejích silných stránkách a největšího člena rodiny osobních vozů stuttgartské značky posouvá ještě dále. Také kompaktní camper vany Marco Polo a Marco Polo HORIZON těží ze široké škály inovací, které byly nově v třídě V implementovány. Mercedes-Benz Vans navíc posouvá segment ještě o krok dál a brzy představí plně elektrické MPV.

Mercedes-Benz třída V - osvěžení po faceliftu

Mezi zásadní změny patří přepracovaná čelní část vozu a čtyřválcový dieselový motor OM 654, který ve variantě V 300 d nabídne výkon 176 kW (239 k). Navíc je poprvé dostupná i automatická převodovka 9G-TRONIC, zatímco bezpečnostní a asistenční systémy včetně Active Brake Assist stále odpovídají nejvyšším standardům. Novou třídu V lze v Evropě objednat od března 2019, ceny v České republice začínají na 988 000 Kč bez DPH.

Nový design a více pohodlí

Stuttgartští designéři využili nejmodernějších postupů, aby novému MPV vtiskli designové rysy současných osobních vozů značky Mercedes-Benz. Třída V tak má díky přepracované přední masce robustnější a výraznější vzhled, za nějž vděčí novému provedení předního nárazníku s výraznými vstupními otvory pro chlazení a nové diamantové struktuře masky chladiče. Zákazníci mají i nadále k dispozici koncept personalizace s liniemi AVANTGARDE a EXCLUSIVE, zatímco Linie AMG se stane vizuálně ještě atraktivnější - k dispozici dostala diamantovou mřížku chladiče s chromovými prvky a působí ještě sportovnějším dojmem.

Ani v interiéru vozu designéři Mercedes-Benz nezaháleli a vtiskli mu filozofii osobních modelů stuttgartské značky. Facelift přináší nové výdechy klimatizace se sportovním, turbínovým vzhledem, stejně jako nové budíky na přístrojové desce. Zjednodušený design nyní řidiči umožňuje lepší orientaci. Volitelná luxusní sedadla pro první řadu za řidičem jsou atraktivní pro ty, kteří si rádi užijí plně sklopné lůžko, masáž zad nebo výkonnou klimatizaci jako ve třídě S.

Nový motor, nová převodovka

S faceliftem přichází i čtyřválcový dieselový motor OM 654 v několika variantách včetně V 250d o výkonu 140 kW (190 k) s točivým momentem 440 N.m a V 300d s výkonem 176 kW (239 k) a točivý moment 500 N.m. Při akceleraci navíc V 300d svůj točivý moment 500 N.m na krátkou dobu navýší o dalších 30 N.m. V 300d zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,9 vteřiny a dosáhnout může maximální rychlosti 220 km/h.

Facelift s sebou poprvé přináší také volitelnou automatickou převodovku 9G-TRONIC. Tato komfortní a efektivní převodovka nahrazuje převodovku 7G-TRONIC a ve variantách V 300d a V 250d  je součástí standardní výbavy. Všechny motorizace třídy V jsou ve standardu vybaveny pohonem zadních kol, volitelně je však k dispozici i stálý pohon všech kol 4MATIC.

Výška vozidla i nadále zůstává pod hranicí dvou metrů i při vybavení pohonem všech čtyř kol, proto neztrácí svou funkčnost i pro běžný denní provoz a bezpečně se vejde do běžných garáží a vícepodlažních či podzemních parkovacích domů.

Třída V navyšuje bezpečnost

Se standardním asistentem při poryvech bočního větru řidič získává podporu pro udržení vozidla na silnici i v případě velmi nepříznivých větrných podmínek. Asistent sledování bdělosti, který byl ve třídě V poprvé představen před pěti lety, posunul vůz na zcela novou úroveň v oblasti bezpečnostních standardů celého segmentu. Active Break Assist může nyní předpovědět možnost kolize s vozem vepředu a vydá vizuální a akustické varování. Pokud řidič zareaguje, systém zvýší brzdný tlak tak, aby odpovídal nastalé situaci. V případě, že řidič zareagovat nestihne, systém začne brzdit zcela autonomně. V městské dopravě navíc Active Break Assist reaguje na pevné překážky či chodce přecházející přes vozovku. Díky tomu se může řidič nehodám zcela vyvarovat, nebo alespoň zmírnit jejich možné následky.

Dalším bezpečnostním prvkem použitým poprvé je Highbeam Assist Plus. Ten řidiči poskytuje neustálé a široké osvětlení vozovky bez zbytečného oslnění ostatních účastníků provozu. V přítomnosti protijedoucího vozidla či vozidla jedoucího vpředu se hlavní LED světla částečně deaktivují a vytvoří patřičnou mezeru v kuželu světla. Zbývající části vozovky jsou nadále osvětleny hlavními světlomety.

Reklama

Facelift i pro campervany a vozy pro volný čas

Vůz Marco Polo založený na třídě V je díky faceliftu obohacen stejnými vylepšeními jako jeho mateřský model. Kompaktní campervany Marco Polo a Marco Polo HORIZON mají také přepracovaný designem přední masky, nové laky, kola, nebo výdechy klimatizace či čalouněními. I zde je možné zvolit nový dieselový motor s výkonem 176 kW (239k), stejně jako asistenty Active Brake Assist a Highbeam Assist Plus.

Rozšíření strategie eDrive@VANS

Mercedes-Benz Vans brzy učiní další významný krok v segmentu MPV a představí první prémiový plně elektrický model, který znamená další posun v komplexní strategii eDrive@VANS. Zatímco eVito je již dostupné a eSprinter se svého uvedení na trh dočká ve druhém pololetí roku 2019, nabídka plně elektrických vozidel bude rozšířena také o vůz pro osobní využití. Mercedes-Benz Vans nabídne první náhled do elektrické budoucnosti svého MPV na ženevském autosalonu v rámci předprodukční studie „Concept EQV“, která zde oslaví svou světovou premiéru.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV