Reklama
Bonusy k TV pořadu

Nezaleknou se špíny ani oděrek, přitom nestojí majlant. Toto jsou nejlepší auta nejen pro myslivce

Vybrali jsme pět podle nás nejlepších nových aut pro práci v přírodě. Zaujmou ale i běžného řidiče

Suzuki Jimny

Zdroj: Ondřej Kroutil

Novodobou modlou všech lesníků a myslivců je Suzuki Jimny. Kapesní offroad s pohonem všech čtyř kol, atmosférickým motorem a manuální převodovkou je v terénu k nezastavení. Aktuálně se kvůli přísným emisním normám prodává výhradě jako užitkový vůz (N1), a to za cenu 543 900 Kč. Na rozbité lesní cesty je obrněn také redukční převodovkou a tuhou nápravou s listovými pery.

Lada 4x4

Zdroj: Bart Běhal - Autosalon.tv

Lada už je naopak etalonem mezi lesnickými a mysliveckými auty. Přímý pokračovatel Nivy vyráběný automobilkou VAZ v Togliatti, se od roku 2009 označuje jako Lada 4x4. V Česku ho lze pořídit od 365 000 Kč s atmosférickým motorem o objemu 1,7 litru, manuální převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Ke standardní výbavě patří mimo jiné i redukční převodovka nebo uzávěrka diferenciálu, což se v terénu více než hodí!

Dacia Duster

Zdroj: Tiskový servis Dacia

Dalším na našem seznamu je Dacia Duster. Levné SUV se na českém trhu prodává rychlostí blesku a není divu, protože patří mezi vůbec nejlepší auta v poměru cena/výkon. Už za 359 900 Kč dostanete slušně vybavený vůz s přeplňovaným motorem, šestistupňovou manuální převodovkou a prostornou kabinou i zavazadelníkem. Zároveň je schopný absolvovat i těžší terén. Volbou lesníků a myslivců bude hlavně verze Blue dCi 115 4×4 za minimálně 494 900 Kč. Ta totiž nabízí pohon všech čtyř kol. Dostupnější provedení se spoléhají výhradně na přední nápravu.

Subaru Forester

Zdroj: Robin Běhal

Subaru Forester dává svou náklonost k přírodě znát už z názvu. Forester totiž v překladu znamená lesník. Nejedná se však rozhodně o nejlevějšího parťáka, za SUV dáte nejméně 925 tisíc korun. Vyšší pořizovací cena je ale v tomto případě vykoupena standardně dodávaným pohonem všech kol, hybridní technologií a automatickou převodovkou CVT. V neposlední řadě tu je ještě celá armáda asistenčních systémů, kterými jsou vozy Subaru proslulé. Schopnosti v terénu jsou přitom na podobné úrovni jako v případě předchozích modelů.
Reklama

Toyota Hilux

Zdroj: Toyota

Pětici nejvhodnějších nových aut pro lesníky a myslivce podle redakce Autosalon.tv zakončuje Toyota Hilux. Jeden z nejprodávanějších pick-upů v Evropě se na českém trhu prodává od 958 320 Kč, a to s naftovým motorem o objemu 2,4 litru, manuální šestistupňovou převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Velmi bohatá je rovněž samotná základní výbava. Bonusem jsou i výhody spojené s karoserií pick-up, která patří mezi ty nejužitečnější při práci. Ve spojení se špičkovými terénní schopnosti se jedná o ideální vůz právě pro lesníky a myslivce.
Reklama
Autosalon TV