Reklama
Bonusy k TV pořadu

Je libo ticho, komfort nebo sílu? Luxusní sedany pro vrcholné manažery nabízí vše najednou

Přinášíme přehled nejpovedenějších sedanů pro VIP nejen od německé trojice Audi, BMW a Mercedes

Audi A8

Zdroj: Tiskový servis Audi

Audi A8 představuje to nejlepší, co může německá automobilka nabídnout. Nejenže se prodává ve dvou verzích, tedy se standardním a prodlouženým rozvorem zaměřeným hlavně na VIP cestují vzadu, ale k dostání je i v ostré verzi S8. Umí kromě jiného například reagovat na retardéry a rychle zvednout a zase snížit podvozek tak, aby si posádka překážky vůbec nevšimla. Audi A8 začíná v Česku na ceně 2 637 900 korun. Loni se jí prodalo 25 kusů.

BMW 7

Zdroj: BMW

Také BMW řady 7 se prodává ve dvou variantách délky, kromě toho nabízí i poměrně širokou paletu motorizací, mezi kterými se před nedávnem dokonce objevila i plug-in hybridní verze. BMW 7 už patří mezi legendy, prodává se už od roku 1977! Samozřejmostí je luxusní výbava, stejně tak možnost specifických designových verzí v programu Individual. Auto začíná na ceně 2 394 600 korun, ale počítá se s bohatou sadou příplatků. Loni se v Česku prodalo 74 kusů této limuzíny.

Mercedes-Benz S

Zdroj: Tiskový servis Mercedes-Benz

Ještě větší legendou mezi manažerskými sedany je Mercedes-Benz třídy S. Patří mezi nejčastěji používané vozy světových státníků, stejně tak významných manažerů a podnikatelů. V současné nové generaci se rozhodl opustit klasické barokní křivky a jít cestou ultra moderního svezení. V kabině, která posádku zahrne tichem a luxusem, najdeme sadu velkých displejů, přes které se ovládají veškeré funkce vozu. Zajímavostí tohoto modelu jsou tři délky, tedy standardní, prodloužená a Maybach. Právě poslední jmenovaná se ještě v Česku nabízí s dvanáctiválcovým motorem pod kapotou. Mercedes-Benz třídy S startuje na ceně 2 584 560 korun a loni se ho v Česku prodalo ze všech manažerských limuzín nejvíce – 455 kusů.

Lexus LS

Zdroj: Lexus

Lexus LS se už dnes prodává pouze v jedné délce a také s jediným motorem. Jde o hybrid pod označením LS 500h, který kombinuje benzinový V6 a elektromotor. Dosahuje tak celkového výkonu 395 koní. Tento model se nikdy v Česku příliš neujal, pravidelně končil v žebříčcích na posledních místech. Někdy se ho za rok prodaly dva nebo dokonce jen jeden kus. LS ale díky tomu láká na neokoukaný vzhled. Luxusu nabízí stejné množství jako němečtí konkurenti. Cena začíná na 2 900 000 korunách a loni si ho pořídilo osm zájemců.

Porsche Panamera

Zdroj: Porsche

Když se poprvé objevilo Porsche Panamera, fanoušci měli se značkou problém. Tohle obrovské auto bude mít DNA legendární automobilky? Pochybovali, ale inženýrům z Zuffenhausenu se povedlo nemožné. Udělali z obřího manažerského vozu závodní stroj. Nízký posaz, nízké těžiště, vyvážené rozložení hmotnosti, řízení Porsche a neuvěřitelně široký výběr motorů dělají z tohoto vozu asi nejzábavnější model jeho kategorie. V nabídce je celkem 21 verzí včetně hybridních nebo prodloužených. Auto začíná na ceně 2 580 000 korun a loni se za jeho volant posadilo 38 nových majitelů.

Maserati Quattroporte

Zdroj: Maserati

Neotřelá a ve světě manažerských aut vlastně unikátní. Taková je limuzína z Modeny jménem Maserati Quattroporte. Auto od počátku své existence sázelo na výkonný benzinový motor, sportovní řidičské zážitky a neodolatelný italský design. Za svými konkurenty ztrácí hlavně výbavou, která už dnes není příliš moderní. Na druhou stranu to dohání schopnostmi svého motoru. Kdo má rád adrenalin, toho potěší verze Trofeo s V8 o síle 580 koní! Ceny vozů se počítají převodem z eura, aktuálně tak začínají na částce okolo 2,2 milionu korun. Loni se v Česku prodaly jen dva vozy.

Bentley Flying Spur

Zdroj: Robin Běhal

Výkladní skříň nejmodernějších technologií, nejluxusnějších materiálů i úchvatných designových prvků - to je Bentley Flying Spur, vlajková loď z britských ostrovů. Srdcem modernizované vlajkové lodi je motor o objemu 4 litry, který díky dvojímu přeplňovaní disponuje výkonem 404 kW (cca 550 koní). Točivý moment definuje hodnota 770 Nm. Luxusní vůz zahrne posádku naprostým tichem. Samozřejmostí jsou nejkvalitnější materiály. Automobilka oficiálně nehovoří o ceně, dá se ale počítat s pěti miliony korun, s příplatky spíš okolo šesti. Sdružení dovozců automobilů nemonitoruje jednotlivé modely, jen značku jako celek. Loni si našlo nového českého majitele 33 vozů s okřídleným B ve znaku.

Rolls-Royce Ghost

Zdroj: David Markovič pro Autosalon.tv

Žádná jiná automobilka, která staví auta s cenovkou nad pět milionů korun, neprodává víc než britský Rolls-Royce. Legendárnímu výrobci se totiž loni podařilo zvýšit produkci téměř o polovinu. Našel ve světě 5586 bohatých majitelů, v Česku jich bylo 20. Model Ghost je vstupní branou mezi vyvolené. Nedávno představená nová generace už nestojí na platformě BMW řady 7. Nabízí proto výrazně vyšší komfort. Samozřejmostí je totální odhlučnění a nezastavitelná síla, stejně, jako V12 pod přední kapotou. Standardní model má výkon 571 koní, sportovnější Black Badge pak rovných 600! O tom to ale stejně není. Hlavní je zavřít dveře a být uzavřen před světem ve svém luxusním kokonu. Cena se nezveřejňuje, počítejte ale minimálně se 7,5 miliony korun.

Rolls-Royce Phantom

Zdroj: Rolls-Royce

Na světě jsou auta. A pak je tu Rolls-Royce Phantom. Sedět na zadním pravém sedadle jeho prodloužené verze a bosýma nohama hladit kobereček ze speciální ovčí vlny, přitom se nechat osvítit hvězdnou oblohou zabudovanou do koženého obložení stropu a upíjet šampaňské vyhlazené v lednici schované za opěradlem je neopakovatelný zážitek. Stejně tak zvláštní je tuhle věc řídit – není to auto, je to jachta na kolech. Rozvážná, plynulá a nebývale krásná. Jako z jiného světa. Pokud vám tohle auto říká pane, víte, že jste to dokázali. Mimochodem, neexistuje jediný Phantom, který by nebyl postaven podle specifických přání zákazníka. I to zvedá jeho cenu, o které se taktně mlčí. Minimem je ale nějakých 12 milionů korun.
Reklama
Autosalon TV