Reklama
Bonusy k TV pořadu

Palubní hodinky za miliony, dřevo či V12 pod kapotou. Toto jsou nejluxusnější SUV světa

Vybrali jsme 10 SUV, které si pořídí jen nejbohatší z bohatých. Většinu z nich potkáte i v Česku

Audi RS Q8

Zdroj: Audi

Audi RS Q8 je nejrychlejší SUV, které od německé automobilky můžete dostat. Pohání ho totiž benzinový osmiválec o výkonu rovných 600 koní. Stovka padne za 3,8 sekundy a jede až 305 km/h. Posádku navíc hýčká naprostým komfortem. Interiér je potažen Alcantarou a najdete v něm celou řadu sportovních prvků. K autu si můžete pořídit i obří kola. Základem jsou už tak velké dvacítky, ale můžete si zaplatit navíc i za 23palcový rozměr. Cena? Startuje na 3 395 000 korunách!
Reklama

BMW X7

Zdroj: BMW

S délkou 5151 mm patří mezi vůbec největší SUV na českém trhu. Mamutí rozměry samozřejmě doplňuje i obří hmotnost. S nejvýkonnějším dieselem váží téměř 2,5 tuny. Na palubě ale posádku zahrnuje luxusem a širokými možnostmi příplatkové výbavy. Specialitou je autonomní couvání. Auto si zapamatuje, kudy jste na své místo zajeli, a pak stačí funkci aktivovat a cestu zopakuje, jen obráceně. To pomůže třeba při výjezdu z úzkých prostor. S takovým mamutem se vám to bude bezesporu hodit. Cena BMW X7 začíná na 2 172 300 korunách.
Reklama

Range Rover

Zdroj: Land Rover

Range Rover odjakživa patří mezi nejluxusnější SUV na trhu. Také se mu dřív přezdívalo Rolls-Royce do terénu (než se objevil opravdový Rolls-Royce do terénu). Specialitou Range Roveru jsou dvě verze se standardním a prodlouženým podvozkem, tedy podobné, jak je známě od některých luxusních sedanů. V prodloužené variantě se počítá s tím, že si majitel sedne na zadní sedadla a tak má k dispozici masáž, vyhřívání, polohování může si poručit třeba i chladničku mezi sedačky. V prodloužené variantě je auto dlouhé 5,2 metru, přičemž s kompresorem přeplňovaným benzinovým osmiválcem vás může vyjít na víc než 5,7 milionu korun.
Reklama

Porsche Cayenne

Zdroj: Porsche

Ačkoliv Porsche lidé tradičně vnímají jako výrobce sportovních aut, patří taky mezi velké producenty SUV a hybridů do zásuvky. Jedním z nich je Cayenne Turbo S E-Hybrid, které je navíc jedním z nejrychlejších aut tohoto typu, jenž můžete mít. Však také disponuje výkonem 680 koní. To zaručí stovku za 3,8 sekundy a maximální rychlost 295 km/h. Průměrná spotřeba přitom vychází na 3,7 litru benzinu na 100 km. To by ale majitel musel opravdu hodně jezdit na elektřinu.
Reklama

Ferrari Purosangue

Zdroj: Ferrari

Už i Ferrari chystá SUV. Zatím se o něm ale mnoho neví. Podle posledního vyjádření automobilky by mělo Purosangue (Čistokrevný) navazovat na v září představené kupé Roma, od nějž převezme designový styl a bude stát na novém šasi. Ačkoliv platforma pro motory vpředu zvládne vidlicové šesti, osmi i dvanáctiválce, V12 nové SUV pod kapotou zřejmě mít nebude. Místo toho se dočkáme kombinace menší jednotky s elektromotorem a sadou baterií. Půjde o plug-in hybrid. Auto bude vybavené pohonem všech kol. Zaručeny jsou brutální zvuk a blesková akcelerace. Cena bude samozřejmě astronomická.
Reklama

Mercedes-AMG G 63

Zdroj: Mercedes-Benz

Z off-roadu, který měl původně sloužit k překonávání nejdrsnějšího terénu, se za roky stal symbol luxusu a úspěchu. Není proto divu, že musíme toto auto zařadit na náš seznam. Oblíbené je hlavně u podnikatelů z východu, ale najde se i řada Čechů, která propadla jeho hranatosti. Zpoza volantu je výhled jako z lesního posedu a jde v terénu o asi nejschopnější auto své kategorie. Přitom si ho můžete pořídit i s extrémně výkonným osmiválcem od AMG. Škoda, že už v nabídce není V12, tak jako u minulé generace. Cena za verzi se třemi slavnými písmenky na kapotě? Připravte si nejméně 4 150 000 korun. A pak také hodně peněz na palivo. Tabulkový průměr je 13,3 litru, realita pohodlně dvojnásobná.
Reklama

Mercedes-Maybach GLS

Zdroj: Mercedes-Benz

U aut s hvězdou na kapotě ještě chvíli zůstaneme. Za pozornost totiž stojí model Mercedes-Maybach GLS, který v polovině letošního roku zamíří na vybrané trh (automobilka má v merku hlavně Čínu). Opulentní úprava obřího SUV třídy GLS zaujme nejen dvoubarevnou karoserií, přehnaným množstvím chromu na přídí nebo gigantickými koly, ale čirým luxusem, který své posádce nabízí. Obr totiž vyjede ve čtyřmístné kombinaci s polohovatelnými zadními sedadly, minibarem nebo zábavním systémem v tabletu. Aby se ekologové úplně nehroutili, bude ho pohánět benzinový osmiválec v mild-hybridní úpravě. Cenovka je neznámá, dá se ale počítat s minimálně pěti miliony korun.
Reklama

Lamborghini Urus

Zdroj: Lamborghini

Lamborghini bylo první z výrobců supersportů, kteří se vrhli do kategorie SUV. Záhy ho bude následovat Aston Martin nebo už zmíněné Ferrari. Auto samozřejmě musí odpovídat stylu značky a tak má agresivní design karoserie i interiéru. Nechybí popisky v italštině. Pod tím vším se ale skrývá technika prakticky totožná s Audi RS Q8 a je to cítit na řadě detailů. I tak ale bude lákat ty, kteří jsou do značky zamilovaní. Cena za nový vůz se pohybuje okolo sedmi milionů korun.
Reklama

Bentley Bentayga

Zdroj: Bentley

Bentley Bentayga bylo po odchodu Mercedesu G 600 jediným SUV na českém trhu, které jste si mohli pořídit s dvanáctiválcovým motorem pod kapotou. Překazil mu to až příchod Rolls-Royce. Vůz sdílející základ s Audi Q7 nebo Volkswagenem Touareg je i přes koncernové spojení stále unikátem a drží se luxusního životního stylu. To dokládá i specialita v podobě příplatkových hodinek s turbillonem (otáčí se, aby byly přesné – vykrývají tím vliv zemské přitažlivosti na ručičky), které vyjdou na zhruba čtyři miliony korun. Samotné auto se prodává zhruba za 6 milionů.
Reklama

Rolls-Royce Cullinan

Zdroj: Rolls-Royce

Britská značka, která se stala synonymem opulentního luxusu, dlouho s vykročením do kategorie SUV váhala. Určitě toho ale nyní nelituje, protože její SUV jménem Cullinan je hitem a vytěžuje továrnu Rolls-Royce na maximum. Auto dlouhé 5341 metrů patří mezi vůbec největší SUV světa. S masou vážící téměř 2,7 tuny si hravě poradí dvanáctiválcový motor. A zatímco Bentley začalo později prodávat i modely s osmiválcem nebo dieselem, pro Rolls-Royce zatím zůstává pouze tato královská kategorie pohonných jednotek. Specialitou Cullinanu, podobně jako dalších modelů Rolls-Royce, zůstává možnost naprosté individualizace. Stačí mít jen dostatečně hlubokou peněženku. Základní cena okolo 10 milionů korun je tak jen začátkem.
Reklama
Reklama
Autosalon TV