Reklama
Autopunk

Motorkáři napadli lesníky. Jednomu přejeli nohu, dalšího donutili smazat jejich fotky

Motorky neměly registrační značky. Policie pátrá po jejich řidičích
Zdroj: Policie ČR

Lesníci se potýkají s nelegálními nájezdy fanoušků offroadové jízdy lesem na terénních motorkách a čtyřkolkách. Taková jízda je nezákonná a motorkáři často ohrožují jak přírodu, tak návštěvníky lesa. Parta sedmi motorkářů s terénními stroji dokonce na Brněnsku napadla několik lesních dělníků, kteří je chtěli z lesa vykázat.

Mezi dělníky byl i člen lesní stráže

Případ se stal nedávno na Brněnsku, konkrétně u obce Sentice. Dělníci tam narazili na sedmičlennou skupinu jezdců, jejichž stroje neměly ani registrační značky. Součástí skupiny lesníků byl i člen lesní stráže, jehož úkolem je mimo jiné právě takové jednání řešit. O to se pokusil, ale jeho apel na to, aby řidiči strojů z lesa odjeli, vyvolal velký konflikt.

Přejeli mu nohu

Co konkrétně se stalo, popsal Bohumil Malášek, tiskový mluvčí brněnské policie: „Verbální útoky přerostly ve fyzické napadení, přičemž jeden z dělníků skončil na zemi a motorkář mu přejel nohu. Motorkáři nereagovali ani na skutečnost, že jeden z dělníků je zároveň členem lesní stráže. Jednoho z dělníků výhrůžkami dokonce donutili, aby v mobilním telefonu smazal fotografie, kterými dokumentoval konflikt. Poté odjeli."

Případ si převzali policisté z Tišnova, jimž se podařilo smazané fotografie obnovit. Nyní pátrají, kdo se skrýval pod helmami. Motorkářům hrozí za jízdu přírodou, kde nemají co dělat, pokuta až 15 000 Kč. V tomto případě se k tomu ale může ještě přidat trest za napadení.
Reklama

Diskuze

Jerry - 16.08.2020 12:03:49
Motorkáři byli asi slabší duchem, jelikož je asi nenapadlo, že i smazané fotky se dají velmi snadno obnovit.

Ukradl motorku zdravotníkům, ujížděl na ní policii Prahou v cyklistické helmě. Nakonec ho vytrestala

Zloděj byl na pervitinu, bez řidičáku a byl na něj vydaný mezinárodní zatykač
14.04.2020 08:40
|
6
Reklama

Agresivní cyklista už šest let hází po řidičích kameny a větve. Policii uniká, ta teď vypsala odměnu

Německá policie pátrá po cyklistovi, který pod rouškou tmy útočí v blízkosti českých hranic
04.10.2019 12:21
|
2

Policie ukázala drsnou honičku v Praze. Agresivní řidič na drogách zničil čtyři auta

Takovou honičku pražští policisté asi dlouho nepamatují. Na Proseku si všimli vozu, který byl v databázi veden jako kradený, a tak se za ním vydali. To ale ještě nevěděli, že muž za volantem se jen tak zastavit nedá.
11.08.2017 07:10
|
1

Test na rozloučenou: Naftový Volkswagen Touareg strčí všechna elektrická SUV s klidem do kapsy

Volkswagen se co nevidět rozloučí se svojí vlajkovou lodí. Skončí bohužel bez náhrady, což je škoda
30.09.2025 16:49
|
2

Litrová Honda Hornet je zábavnou hračkou pro fajnšmekry, ale nezabije ani začátečníka

Tradiční jméno v nabídce japonského výrobce je typickým univerzálem s širokým spektrem využití
18.09.2025 10:00
|
3
Reklama

Elektrický prcek Leapmotor T03 na to jde od lesa. Slušné parametry kazí pocit lacinosti

V záplavě čínských automobilových novinek vyniká elektrický model velikosti někdejšího Smartu
12.09.2025 13:55
|
1

TEST: Motorka CFMOTO 700CL-X Heritage je nenapodobitelným křížencem sporťáku, café raceru a cesťáku

Výkonný stylový stroj s nezaměnitelným designem od Carlese Solsony Martiho umí mít mnoho tváří
30.06.2025 16:30
|
0
Reklama
Autosalon TV