Reklama
Archiv - Zprávy

Zrezlé Porsche GT3 RS v legendárních barvách vypadá fantasticky

Jestli se chytáte za hlavu a ptáte se, jak mohlo nové Porsche zreznout, nebojte. Neděláme si z vás blázny. Jen vám chceme představit designově velmi podařený projekt německé tuningové firmy.
Zdroj: Neidfaktor

Myslíme si, že následující úprava zaujme i puristy, kteří tvrdí, že Porsche je nejlepší tak, jak vyjede z továrny a jakákoliv další úprava je zbytečná. V tomto případě se totiž pracovalo jen a pouze na designu. Německá tuningová společnost Neidfaktor tímto projektem vzdala hold legendární olejářské firmě Gulf, která je se značkou Porsche spjatá už desítky let. Jen si vzpomeňte na Porsche 917K ve stejných barvách, se kterým závodil v LeMans herec, režisér a pilot Steve McQueen. Právě tento závodní speciál se před pár týdny prodal za až neskutečně vysokou cenu.

Moderní rez

McQueen sice závod nevyhrál, ale polep jeho vozu zaujal natolik, že se dlouho nemluvilo o ničem jiném. Nadšení pokračovalo po premiéře filmu a právě v tu chvíli bylo na kult zaděláno. Není se tak co divit, že i o 40 let později je polep v oranžovo modré barvě s logem Gulf stále v kurzu. Úpravci z Neidfaktor to ovšem chtěli udělat ještě trošku speciálnější, a tak původně zářivé barvy nechali naoko zreznout. Právě polepy, které evokují zašlý, zrezlý nebo špinavý stav karoserie jsou dnes velmi populární a podle nás 911 GT3 RS velmi sluší. Hodně dělají i promo fotky, které si můžete prohlédnout v galerii. Fotograf měl skvělé oko. Postavit takto „zrezlé“ Porsche do barevného pozimního lesa byl opravdu dobrý nápad.

Jak už jsme řekli, na technické stránce celého projektu se oproti sériovému autu nic neměnilo. Ani nebyl důvod. Porsche 911 GT3 RS je ostrá bestie, která má vzadu uložený atmosférický plochý šestiválec o objemu čtyř litrů. Ten prostřednictvím elektronicky ovládaného diferenciál posílá na zadní kola výkon rovných 500 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za 3,3 sekundy, na 200 km/h to zabere 10,9 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 320 km/h. No, uznejte sami, že na tomhle něco měnit by bylo jako balancování na tenkém ledě. Porsche prostě ví, co dělá. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV