Reklama
Archiv - Zprávy

Zpomalený crash test Porsche z Lega je dokonalá relaxace

Německý automobilový klub ADAC uspořádal velmi netradiční crash test. Na profesionální testovací dráhu dal namísto skutečného auta model ze stavebnice Lego. A výsledek je monumentální, i když z pohledu bezpečnosti posádky auto totálně propadlo.
Zdroj: ADAC

Porsche 911 GT3 RS se při nárazových testech rozpadlo na tisíc kousků a posádka by neměla žádnou šanci přežít. Kdyby tohle byla vážně míněná zpráva, má Porsche pořádnou ostudu. V tomto případě jde však o skvělou zábavu. Na testovací dráhu se totiž místo sporťáku z karbonu a hliníku postavil sběratelský model vzácného Porsche z Lega. A i když je nám ho trochu líto, výsledek za to stojí. Jen jsme rádi, že skutečná z kostek nejsou.

ADAC je největší automobilový klub v Evropě, který bere bezpečnost velice vážně. I Němci však zjevně mají smysl pro humor. Kamery zachytily epický náraz a následnou destrukci ze všech možných úhlů, přesně jako při skutečných testech. Valčík od Johanna Strausse na pozadí pak dotváří dokonalou atmosféru. Je to vážně působivé video, a pokud jste ve stresu, zaručeně vás uklidní.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV