Reklama
Archiv - Zprávy

Ženám v Saúdské Arábii konečně dovolí řídit. Automobilky už o něj bojují

Sednout do auta a dojet za kamarádkou, na nákup nebo odvézt děti na kroužek? Pro ženy takřka na celém světě zcela běžná věc, ale pro ženy v Saúdské Arábii věc zcela nemyslitelná. To se ale v létě příštího roku změní.
Zdroj: FORD

Saúdská Arábie je bezesporu krásnou zemí, která ovšem nesmyslně lpí na „náboženských“ pravidlech, která z velké části nějakým způsobem omezují hlavně ženy. Ty tak nesmí pracovat ve smíšeném kolektivu, ale bez svolení svého opatrovníka, tedy otce nebo manžela, si nesmí ani otevřít bankovní účet, získat práci, žádat o identifikační průkaz či pas nebo jít na plánovanou operaci. Jenomže vedení této země zjistilo, že je extrémně závislé na ropě, což chce nějakým způsobem změnit. A i proto začalo postupně uvolňovat otěže svým ženám. Ty nově mohou například pracovat jako letecké dispečerky, studovat vysokou školu nebo právě řídit. Respektive to řízení jim bude umožněno zhruba v červnu příštího roku.

Zajímavé i vtipné lákání nových zákaznic

To, co se nám zdá jako absolutní standard, je pro saúdskoarabské ženy velkým průlomem. Doposud se zde našlo pár odvážlivkyň, které řídily a dokonce se u toho fotily a točily, ale většina z nich za své chování skončila ve vězení. To ale brzy bude minulostí, což je dobrou zprávou nejen pro ženy řidičky, ale také pro jednotlivé automobilové značky. Nestává se totiž moc často, že by se potenciální zákaznická základna skokově zvýšila o 9 milionů lidí.

Zhruba tolik totiž v Saúdské Arábii žije žen, které mají věk na řízení. A právě nečekaného uvolnění pravidel pro takovou spoustu zákaznic přimělo k reakci hodně automobilových značek. Ty cítí příležitost a snaží se oslovovat ženy vcelku zajímavými reklamními spoty. Většina reklam probíhá na sociální síti Twitter, kde rychlostí blesku zareagoval Ford, který ženy velmi zajímavý vizuálem přivítal na sedadle řidiče. Zapojil se ale i Land Rover, Volkswagen nebo Mini. Své zákaznice si velmi vtipně chce najít ale třeba také Nissan, který vsadil na registrační značky na přání.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV