Reklama
Archiv - Zprávy

Zbraň na Octavii. Hyundai ve Frankfurtu odhalil i30 Fastback

Hyundai se ve svých reklamách už řadu měsíců odvážně prohlašuje za výrobce nejlepších českých aut. Není se proto co divit, že svou novinku v podobě modelu i30 Fastback hodlá postavit proti domácí Škodě Octavii.
Zdroj: Hyundai

Netřeba připomínat, že kdo se chce vyrovnat škodovce, musí nabídnout hlavně praktičnost a prostornost. Ačkoliv pro někoho může být design až druhořadý, v případě Hyundai i škodovky musí být brán v potaz. Obě auta jsou stylová a svým kabátkem rozhodně chtějí zaujmout. I tak si ale myslíme, že se v případě Škody Auto hledí především na její českou příslušnost. Na tu si ale Hyundai hraje také, takže zbývá srovnání právě v těch ostatních bodech.

Interiér je totožný s verzí i30 hatchback, ale Fastback je oproti ní o 115 milimetrů delší. Vypadá to, že stejně jako u dalších podobně řešených vozů, bude i i30 Fastback mít velkou bolístku v designově splývající zádi, kvůli které se na zadní sedadla nijak vzrostlí cestující neposadí. Asi ale tušíte, že jestli se chce i30 někde škodovce alespoň přiblížit, pak je to objem zavazadlového prostoru.

Jenomže tady Hyundai za Octavií trošku pokulhává. Zatímco Octavia nabídne 590 litrů, i30 Fastback 450 litrů. Ani po sklopení sedadel to není o moc lepší. Octavia nabídne 1 580 litrů, Hyundai 1 351 litrů. Souboj je to tedy dost nevyrovnaný, ale přesto má Hyundai v plánu vzít škodovce zákazníky. To, jestli se mu to podaří, je ve hvězdách. Subjektivně může zaujmout design auta, který kombinuje decentní uhlazené linie s trochou sportovní elegance. Ale stačí to? Dejte nám vědět v komentářích, jestli si myslíte, že Hyundai opravdu může i díky nové i30 Fastback škodovce odlákat zákazníky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV