Reklama
Archiv - Zprávy

Zákaz mytí aut v trenkách. Nejdivnější dopravní předpisy světa

Také si u nás občas připadáte jako v Kocourkově? Pořád jsme na tom ale oproti jiným státům ještě docela dobře. Tedy alespoň co se nesmyslnosti některých dopravních předpisů týče.
Zdroj: iStock

Je doba cestování a dovolených, na které se stále větší počet milovníků výletů a dobrodružství vydává autem. Je ale dobré si důkladně nastudovat zákony a pravidla, která platí jak v cílové destinaci, tak v zemích, kterými budete projíždět. Ačkoliv většina pravidel bývá napříč takřka celým světem podobná, najdou se jisté specialitky, nad kterými zůstává rozum stát.

Nejbizarnější dopravní, ale i jiné zákony mají asi v Americe, ale i některá evropská pravidla umí pobavit. Všechna mají společný fakt, že jsou v zákonech zakotvena desítky let a takřka se na ně zapomnělo. Ale jednou za čas se může najít „dobrá duše“, která na nich bazíruje. Přinášíme vám seznam zákonů a předpisů, které nás zaujaly nebo prostě jen pobavily.

Čistota nadevše

Pokud nejste velkými milovníky čistých vozů a neřešíte ani pár týdnů zaschlou špínu na karoserii, dejte si na ruských silnicích pozor. Špinavá auta jsou tu totiž nezákonná a za takový vůz vám může být udělena pokuta. Navíc o tom, jestli auto je, nebo není špinavé, rozhoduje policista, který vás zastavil.

V San Franciscu sice můžete jezdit se špinavým autem, ale když se ho rozhodnete umýt, nesmíte to za žádných okolností dělat ve spodním prádle. A v Thajsku zase nesmíte za volant bez košile, respektive alespoň nějakého svršku.

V Itálii si musíte dát pozor na přepravu svého psího miláčka. Ten totiž musí mít po celou dobu jízdy zapnutý bezpečnostní pás. V Německu pás pro domácí mazlíčky povinný není, ale zvířátko musí být důkladně zajištěno proti pádu. A u zvířat ještě chvilku zůstaneme. Když vyrazíte na výlet do arabských emirátů, nezapomeňte, že tu mají velbloudi absolutní přednost.

Malá potřeba, velký problém

Znáte to. Jedna káva na cestu a za pár kilometrů už zoufale vyhlížíte čerpací stanici s veřejnými záchody. Když ale nic takového nepřijde, musíte zastavit u krajnice. Pokud to ovšem uděláte v Anglii, musíte potřebu konat u zadní pneumatiky a pravou rukou se u toho dotýkat auta. Jak to praktikují dámy, netušíme.

I v Dánsku mají svérázné zákony. Jeden například nařizuje, abyste před jízdou zkontrolovali prostor pod autem. To, kdyby pod ním někdo pracoval nebo si tam hráli děti. A ještě se vrátíme do Německa. Tam je mimo zákon postaveno vyjíždění palivové nádrže do nuly. Když vám tak dojde na cestě palivo, doufejte, že nenarazíte na policii.

Pozor na velryby

Baví i Lucembursko, kde všechna auta musí povinně mít přední stěrač. A to i auta, která nemají přední sklo. Zajímavý je zákon z americké Alabamy, který zakazuje řídit se zavázanýma očima. Myslíte, že je to přeci jasné. No, asi ne, protože něco nebo někdo muselo zákonodárce k podobnému nařízení inspirovat.

Zajímala by nás i inspirace zákona, který platí v Connecticutu. Tam totiž nesmíte střílet z auta velryby. A v Americe ještě chvilku zůstaneme. V kalifornském Glendale totiž klidně můžete vyskočit za jízdy z auta, ale jen v rychlosti 65 km/h. A pokud někdy vyrazíte na výlet do kansaského městečka Derby, dejte pozor na to, aby vám neskřípaly pneumatiky. Můžete za to jít až na měsíc do vězení. A ještě zmíníme Aljašku. Tam totiž nesmíte cestovat se psem, který je přivázaný ke střeše…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV