Reklama
Archiv - Zprávy

Za otevřené okno u auta hrozí pokuta. Víte, proč to tak je?

Určitě to znáte. Venku je horko, že teče asfalt, a tak prostě u auta necháte pootevřená okna a odběhnete si třeba jen pro zmrzlinu. Víte ale, že za takové větrání můžete v Česku dostat i pokutu?
Zdroj: iStock

Své by o tom mohl vyprávět muž z Opavy, který takto zaparkoval auto na ulici a šel pryč. Nutno říct, že podle strážníků nešlo jen o pootevřená okna, ale prý o zcela otevřená. Auta si všimli strážníci, kteří přes lustraci zjistili na dotyčného telefonní číslo a kontaktovali ho. Když se muž k autu vrátil, policisté ho upozornili na to, že tímto způsobil přestupek. Dotyčný se ale se strážníky nehodlal nijak vybavovat, řekl jim, že se ničeho špatného nedopustil, a z místa prostě odjel. Opavští strážníci tak případ sepsali a předali na místní magistrát odboru dopravy. Řidiči hrozí ve správním řízení pokuta začínající na částce 1 500 Kč.

Zdá se vám to přehnané? Nám svým způsobem také, ale nutno říct, že strážníci u auta celou dobu stáli a chránili tak majetek někoho, komu to bylo vlastně úplně jedno. Navíc strážníci jednali přesně tak, jak měli. Zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích totiž v §22 odstavci 2 říká, že: „Řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla tak, že nemůže v případě potřeby okamžitě zasáhnout, musí učinit taková opatření, aby vozidlo nemohlo ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a nemohla je neoprávněně užít jiná osoba.“

A toto se netýká jen otevřených oken. Zpozornět by měli i majitelé kabrioletů, kteří často nechají u auta staženou střechu a jdou pryč. Těch se zákon totiž týká také a v případě, že by nebyli na dohled od svého auta, mohli by dostat stejnou pokutu, jaká hrozí i muži z Opavy. Uznejte ale, znáte snad nějakého majitele kabrioletu, který by stáhl střechu a odešel od auta tak daleko, aby ho neměl dohledem? My tedy ne. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV