Reklama
Archiv - Zprávy

Z okruhu vrakoviště. Na Macau bouralo 16 závodních aut

Motorsport není pro slečinky, a tak nějak se počítá, že se při závodech nehody občas stávají. Ta, která se ale stala o víkendu v Macau, je jedna z těch nejdivočejších, které jsme kdy viděli.
Zdroj: Na Macau bouralo 16 závodních aut

Městský okruh Macau patří k těm nejnáročnějším na světě. V Evropě dokonce je možná tím nejnáročnějším a zároveň nejnebezpečnějším. Je extrémně úzký, do většiny zatáček není vidět, a tak závodní jezdci prostě jen doufají, že za zatáčkou nic nebude. O něčem, čemu se říká únikové zóna, si tady mohou nechat jen zdát. Nedá se zde vyhýbat, ale ani moc předjíždět. A když už se někdo hodně odvážný do předjíždění pustí, musí ten manévr mít spočítaný opravdu na milimetry.

Ale právě proto tento okruh diváci milují. O závodní akci zde prostě není nouze, ale spolu s ní zde stále existuje hrozba pořádného průšvihu. To se potvrdilo při posledním závodě GT, který po nehodě musel být dokonce zrušen. Vše se prý seběhlo hodně rychle. Poté, co do svodidel naboural španělský jezdec Daniel Juncadell, další závodník jedoucí za ním už nestihl reagovat. A pak už to šlo ráz na ráz.

Během několika sekund zde havarovala velká část startovního pole. Konečný verdikt je 16 zničených závodních speciálů a několik lehčích zranění. Na videu je vidět, že okruh je opravdu extrémně úzký, takže ani nechceme domýšlet, jak by to vypadalo, kdyby jedno z aut začalo hořet. Takhle to vlastně dopadlo ještě docela dobře.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV