Reklama
Archiv - Zprávy

Z malé dodávky udělali kouřící driftovací lokomotivu

Renault Kangoo je tuctový levný pracant, za kterým se na ulici nikdo neotočí. A už vůbec by asi nikoho nenapadlo na jeho základě stavět sportovní stroj. Jenže když tahle krabice dostane několik stovek koní, začne s ní být zábava.

Ve Švédsku bývají dlouhé zimní večery opravdu dlouhé a dříve či později se všechny možnosti zábavy na sněhu a ledu vyčerpají. Pak je třeba improvizovat. Přesně jako dva bratři, kteří ze svého Renaultu Kangoo vyhodili původní naftový motůrek o objemu 1.5 litru a na jeho místo usadili monstrum od Mercedesu. Zatímco v originálním provedení se auto nezmohlo ani na 100 koní, výkon upraveného turbodieselu se prý pohybuje někde v rozmezí 400 až 500 koní.

Technika z devadesátek

Konkrétně jde o třílitrový šestiválec s označením OM606, který Mercedes vyráběl v letech 1993 až 2001. Pro svou sílu a vhodnost k dalším úpravám je často k vidění v podobně extrémních přestavbách. V tomto případě dostal nejen nové velké turbo Holset, ale k tomu ještě i kompresor Eaton. Pětistupňový automat pochází taktéž od Mercedesu, technika zadní části auta umožňující driftovat je zase z hranatého Volva 940 z 90. let.

Na výsledek se podívejte sami. Je to děsivé, směšné a působivé zároveň což je přesně ten správný poměr.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV