Reklama
Archiv - Zprávy

Vzhůru do Afriky! Nový pickup od Peugeotu se jmenuje... Pick Up

Peugeot to s celosvětovou ofenzívou myslí vážně. Po koupi Opelu se nyní vydal pokořit Afriku a země jihozápadní Asie, ve kterých panuje největší poptávka po snadno opravitelných pickupech.
Zdroj: Peugeot

Za novým Peugeotem Pick Up ale nehledejme dlouhá léta moderního vývoje. Ta totiž proběhla již před více než dvaceti lety. Peugeot použil to, co tu bylo a co už dlouhá léta funguje. Základem novinky se stala první generace Nissanu Navara z roku 1997! A kde Peugeot přišel k těmto základům?

Francouzi již dělší dobu spolupracují s čínským koncernem Zhengzhou Nissan Auto, kterému na tamním trhu patří druhá příčka v produkci automobilů. A je to právě koncern ZNA, který stařičkou Navaru pod jménem jedné z dceřinných automobilek v portfoliu vlastní. Model se jmenuje Rich New a značka, pod kterou ho na čínském trhu najdete, má jméno Dongfeng Motor.

Vzkříšení

Že jste takové jméno nikdy neslyšeli? Pak si představte, že v Dongfeng Motor jen za loňský rok vyrobili přes 4 000 000 vozů, což je téměř čtyřnásobek produkce Škoda Auto. Čínský výrobce ke staré Navaře ale nemá jen licenci pro výrobu. Patří mu všechna práva, která se k automobilu vážou, a tak si bez jakýchkoliv potíží dovolil svůj majetek nabídnout také Peugeotu. A ten po něm skočil.

Jsme tedy svědky již několikátého vzkříšení první generace Nissanu Navara, která se očividně moc a moc povedla. Peugeot Pick Up má shodnou techniku a liší se pouze přední maskou s jinými světly, nápisy, lepšími pneumatikami a několika málo detaily v interiéru. I rám vozu je stejný a karoserie na něm drží pomocí několika masivních šroubů (rám staré Navary navíc po letech nesužuje koroze, která v případě druhé generace stojí za častým přelamováním).

Jednoduchá technika

Shodná by měla být i nosnost 815 kilogramů, stejně jako motor. Půjde o dvouapůllitrový turbodiesel s výkonem 85 kW a točivým momentěm 280 Nm, přičemž poháněna budou buď zadní, nebo všechna kola. O přenos hnací síly se postará pětistupňová manuální převodovka, která již v minulosti potěšila snadnou opravitelností i v nehostinných podmínkách, a světlá výška 215 mm zaručí, že tamní obyvatelé s vozem nezapadnou.

V nabídce bude jediná karoserie - double cab. Ta umožní odvést až pět osob najednou, čímž nový Pick Up předurčuje k úspěchu. Také jste zvědavi, jestli bude Afrika za dalších 20 let plná Peugeotů? Nebylo by to poprvé. Už na konci 60. let tam automobilka slavila ohromné úspěchy s modelem 504, jednoduchým a na údržbu levným autem s dobrou světlou výškou a mimořádnou spolehlivostí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV