Reklama
Archiv - Zprávy

Výmluvy a tajnosti. Případ zničeného policejního BMW i8 se zamotává

Hlavním tématem loňského týdne bylo nabourané BMW i8, které čeští policisté jen krátce předtím dostali do užívání. Údajné zdravotní problémy řidiče totiž nemusely být skutečnou příčinou nehody, kolem které panuje řada otazníků.
Zdroj: BMW

První informace mluvily o tom, že se nehoda stala pozdě večer v Brně-Chrlicích, a že řidič dostal mozkovou mrtvici, v důsledku čehož nad vozem ztratil kontrolu a sjel s ním do příkopu, kde se zastavil o strom. Ze stromu se v dalších informacích stal betonový sloupek a z něho dokonce potok. Tím ale informační veletoč jen začíná. Chvíli totiž policejní mluvčí tvrdili, že ve voze prostě seděli dva příslušníci, přičemž řidič, kterého měla postihnout mrtvička, je v umělém spánku v nemocnici. Spolujezdec prý měl zlomenou páteř a byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče.

Hned další den po nehodě ale vyplula na povrch informace, že tím spolujezdcem byl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Dodnes nikdo nevysvětlil, jak je možné, že Kruliš seděl v policejním autě, protože dotyčný je obyčejným civilistou. Další den se vyrojily další, nicméně zatím nepotvrzené informace o tom, že Kruliš BMW řídil, a že šlo o soukromou ukázku policejního speciálu hradní delegaci. Chvíli se mluvilo i o tom, že té předváděcí jízdy se měl účastnit i samotný prezident, ten však vše popřel. Zajímavý je i fakt, že silnici, na které se nehoda stala, policisté prý zcela zbytečně uzavřeli. To jen proto, aby se náhodou k vraku i8 nikdo nedostal. A policení prezident Tuhý zarytě mlčí.

Hradní nepravdy a tajný převoz vraku

Novináři napříč všemi médii se na nehodu i podrobnosti ptali jak samotného prezidenta, tak jeho mluvčího nebo ministra vnitra Chovance. Žádné konkrétní vysvětlení ale nikdo zatím nebyl schopen vydat. Jedině mluvčí Krajského ředitelství policie byla o něco sdílnější a uvedla, že se akce, při které bylo policejní auto nabouráno, účastnila velká delegace z hradu. Následně ji prezident Zeman obvinil ze lži a na to konto bylo toto prohlášení dementováno. No řekněte sami, nepřipomíná vám to celé jednu velkou hloupou frašku?

Nehodu nyní vyšetřuje Generální inspekce policejních sborů, která případ odmítá komentovat. Podle policejních předpisů ale Kruliš ani jiný civilista v autě rozhodně neměl co dělat. Dokonce na to policisté mají nařízení ministerstva vnitra číslo 33/2011, které stanoví, že v dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů. Jednodušeji řečeno, jde o stejnou situaci, jako kdyby byl policista váš kamarád a vozil vás kupříkladu po D1.

Těžko říct, jak celá tato kauza dopadne. My zcela upřímně doufáme, že se Generální inspekce policejních sborů bude řídit zákony a důrazně potrestá všechny, kteří o této „vyjížďce“ věděli. Ať už řídil kdokoliv, těžce zraněné posádce přejme brzké uzdravení. Ještě pak dodáme, že policejní BMW i8 bylo odvezeno zpět do Prahy, a to v kontejneru, aby bylo zamezeno pořízení jakýchkoliv fotografií. Následně je potřeba zjistit, jestli jde vůbec opravit, protože i samotný fakt, že v extra pevném karbonovém monokoku si spolujezdec zlomil páteř, naznačuje, že rychlost před nárazem byla opravdu vysoká. Pokud se k opravě přistoupí, vůz bude následně nasazen zpět k policii.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV