Reklama
Archiv - Zprávy

Všichni jí chválí, nikdo nekupuje. Alfa Romeo Giulia se neprodává

Půvabná Italka chtěla zaútočit na nejvyšší prodejní příčky a vytřít zrak německým konkurentům. Předpoklady k tomu rozhodně má. Prodejní čísla ze Spojených států ale ukazují, že happy end se nejspíš konat nebude.
Zdroj: Alfa Romeo

Těžko říct, co středně velkému sedanu s velkým sebevědomím a zajímavým designem chybí k tomu, aby si jej lidé v zámoří kupovali. Přitom na našich silnicích Giulia není zrovna ojedinělým úkazem. Samozřejmě, že jich denně nepotkáte 12 do tuctu, běžný řidič ale s jistotou ví, jak taková Alfa vypadá.

V souvislosti s USA se však s trochou nadsázky dá říci, že zde Giulii nikdo nikdy neviděl. Od počátku roku se na tamním trhu totiž prodalo jen 2482 kusů. A to je vzhledem k potenciálu trhu s více než 320 miliony obyvatel skutečný propadák. Připomeňme si, že v Evropě se jen za duben letošního roku prodalo 2751 Giulií.

Konkurence se prodává desetkát lépe

Informace serveru Cars.com hovoří o skutečnosti, že v aktuální nabídce amerických dealerů je stále 2200 skladových Giulií. O italskou krásku tak zjevně není zájem, ani když je ihned k mání. Pro porovnání - nejúspěšnějšího Mercedesu třídy C se v USA od počátku roku prodalo 35 436 kusů, Audi A4 15 378 kusů a BMW řady 3 má na kontě 22 547 kusů. O konkurenty je tak v průměru více než desetinásobný zájem.

Přitom vše začínalo velmi nadějně, vzpomeňme si třeba na smršť v Číně. Tam se prvních 350 kusů Giulie vyprodalo za 33 sekund! Šlo od edici Milano (obdobu Veloce) určenou výhradně pro tamní trh. Tak snad si Amerika z Číny vezme příklad. V opačném případě je totiž hodně pravděpodobné, že zde za pár let bude tato nedoceněná Alfa pěkně vzácným zbožím.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV