Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen vychrlil už 150 milionů aut. Další miliony přijdou

V německém Wolfsburgu měli koncem minulého týdne velký důvod k radosti. Automobilka Volkswagen totiž od počátku výroby v roce 1945 vyprodukovala už 150 milionů vozů a oslavným videem, na kterém představuje průběh výroby jubilejního Golfu GTE, míří vstříc budoucnosti.
Zdroj: Volkswagen

U VW se ale neradovali jen ve Wolfsburgu. Celosvětově druhý největší výrobce automobilů začal se sériovou produkcí vozů 27. prosince 1945 a za dlouhých 72 let se výrazně posunul. Dnes už vozy neprodukuje jen na jednom místě západní Evropy. Současná produkce vozů značky totiž probíhá na více než 50 místech ve 14 zemích celého světa. A nezůstalo ani u jednoho modelu, jak tomu bylo v roce 1945 (tehdy šlo o roztodivný Type 1 Käfer). Volkswagen v současnosti po celém světě vyrábí najednou více než 60 modelů nejrůznějších typů i velikostí.

Golf jasně vede

A jak se na celkovém počtu kusů podílejí jednotlivé modely? Snad nikoho nepřekvapí, že s obrovským náskokem vede Golf. Toho bylo za sedm generací (sedm a půl, chceme-li být přesní) vyrobeno více než 34 milionů kusů. Druhý je Passat, ten zhruba před rokem prolomil hranici 20 milionů, a třetí Polo. Malých vozů Polo Volkswagen vyrobil již více než 17 milionů.

Největší podíl na milionech vyrobených kusů měla pak samozřejmě továrna ve zmiňovaném Wolfsburgu, která za dobu existence vyprodukovala hned 44 milionů aut.

Chystaná ofenziva - sázka na elektřinu

A další miliony budou přibývat. Jen v letošním roce značka na trhy po celém světě uvede hned 10 nových modelů a v dalších letech ještě více. Volkswagen chce do roku 2020 totiž uvést hned 19 nových automobilů, které se zařadí do kategorie SUV.

Po roce 2020 automobilka následně chystá masivní nástup elektromobilů, jež se budou označovat I.D., a patři k nim bude i model vycházející z konceptu I.D. Buzz, který vidíte na fotografiích níže. Připomeňme si navíc, že podobnou elektro-ofenzivu chystá také automobilka Škoda. První elektromobil se bude jmenovat Felicia a přijde již do čtyř let. Budou to zkrátka jiné časy...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV