Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen svolává přes 280 000 Passatů a modelů CC

Poslední dobou je to jedna svolávací akce za druhou. Automobilka Volkswagen nyní musí povolat do servisu přesně 280 915 vozidel, u kterých může zlobit palivová pumpa. Problémy se týkají primárně amerického a čínského trhu, v některých případech však může jít i o vozy jezdící po našich silnicích. O co přesně jde?
Zdroj: VW

Na problém s palivovou pumpou přišli Číňané, což samo o sobě může vzhledem ke kvalitě tamní produkce působit celkem vtipně. Volkswagen v reakci na to musí každopádně svolat všechny Passaty a modely CC, které byly určeny pro severoamerický trh a mají v sobě zážehový čtyřválec, jež vadnou řídicí jednotku palivové pumpy hostí.

Problém se tedy týká vozů Volkswagen CC vyráběných mezi roky 2009 až 2016, klasického Passatu vyráběného v letech 2006 až 2010 a Passatu Wagon (u nás Variant) produkovaného v tentýž letech. Je dále vysoce pravděpodobné, že svolávací akce proběhne v následujících měsících také v Číně, protože i zde se nachází spousta kusů Passatu, jež byly původně určeny pro severoamerický trh.

Jednoduchá výměna

Volkswagen říká, že nejde o vážný problém. Inkriminovaným vozům totiž nehrozí nic jiného, než že přijdou o dodávku paliva a zastaví. Nekteré elektrické komponenty v řídicím modulu palivové pumpy totiž mohou v důsledku mechanického namáhání selhat. A právě to vede k přerušení dodávky paliva. Automobilka tento problém řeší nejjednodušeji, jak může. A sice kompletní výměnou palivového čerpadla i včetně přilehlých komponent, které do vozů dodá od jiného výrobce.

Může se zdát, že co je za oceánem, se nás netýká. V České republice však jezdí spousta Passatů dovezených z USA i Kanady, protože je v tamních končinách seženete o mnoho levněji. Takže až budete hledat ojetý Passat nebo model CC, myslete na to. Naftových aut se naštěstí nic podobného netýká a kupříkladu s modelem CC může být i příjemné svezení.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV