Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen nabízí ještě ostřejší Golf R Performance v továrním tuningu

Volkswagen má s rychlými verzemi modelu Golf řadu zkušeností, ale poslední verze Golfu R Performance patří k tomu nejzajímavějšímu, co německá značka vypustila na silnice. Sáhla totiž po výkonnějších brzdách, semi-slickách a titanovém výfuku.
Zdroj: Volkswagen

A začneme od konce, protože Volkswagen u Golfu R Performance vsadil na spolupráci se slavným výrobcem zakázkových výfuků, kterého znáte pod jménem Akrapovič. Slovinec Igor Akrapovič byl vlastně závodním jezdcem. Jednoho dne však pověsil profesionální závodní přilbu na hřebík a začal vyvíjet výfukové soustavy, přesněji sportovní výfukové soustavy. A daří se mu. Však jde dnes už o pojem a kdo nejezdí s jeho výfuky, jako kdyby nebyl. Golf R s jeho soustavou ušetřil slušných 7 kilogramů hmotnosti, ale zároveň získal fantastický zvukový doprovod. Ne moc hlučný, ale velmi výrazný.

 

 

Brzdová soustava R Performance

Pro modely Golf R a Golf R Variant se dodávají kotoučové brzdy Performance, které jsou o rovné dva kilogramy lehčí než sériový brzdový systém. Vpředu mají hliníkový střed brzdového kotouče, s nímž je pomocí zalitých prvků spojen třecí prstenec z oceli, který se tak může při zahřívání radiálně rozpínat. Mezi další přednosti této brzdové soustavy patří také velmi dobré ovládání brzdné síly. Další zvýšení tepelné odolnosti zajišťuje speciální brzdové obložení na přední nápravě. Brzdovou soustavu Performance pak lze snadno rozpoznat podle stříbrného loga R na brzdových třmenech. Hned tak víte, s kým máte tu čest.

Lepivé obutí lehkých kol

Ostrý Golf ale nestojí jen na brilantním výfukovém systému. Volkswagen jeho tovární úpravu vzal hezky z gruntu, a tak ho vybavil také 19“ koly z lehkých slitin s názvem Spielberg se semi-slick pneumatikami o rozměru 235/35 R19. K tomu ještě přihodil ztmavené zadní boční a zadní sklo. Máte zálusk na tuhle hračku s výkonem 310 koní? Pak máme dobrou zprávu. Paket R Performance je k dispozici i u nás. Zaplatíte za něj 75 500 Kč, což je ale cenovka bez výfukového systému. Ten vyjde na dalších 93 400 Kč.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV