Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen California XXL je splněný sen světoběžníků

Popularita ojetých Volkswagenů Transporter a snad ještě více modelu Caravelle u nás i ve světě mluví jasně. Volkswagen cestovatelské dodávky umí nebo alespoň uměl. I proto je velmi zajímavý koncept propracovaného obytného vozu s relativně kompaktními rozměry, který automobilka pojmenovala California XXL.
Zdroj: Volkswagen

Výmluvně pojmenovaný koncept California XXL je postavený na základech Crafteru a veřejnosti se představil na letošním veletrhu karavanů v Düsseldorfu. Nabízí všechny vychytávky, které byste při cestách po světě mohli potřebovat – z těch mechanických zejména pohon všech čtyř kol 4Motion a vzduchový podvozek.

Bydlení snů

Tím nejzajímavějším je ale chytrý interiér plný užitečných schránek, pracovních koutů a přihrádek, kterému vévodí majestátní rozkládací patro. To může sloužit jako rodinná postel, nebo třeba jako základna pro dětské hry. Nad ním se rozprostírá velkolepá skleněná střecha, která poskytuje ideální rozhled pro pozorování hvězd. Podlaha je dokonce vyhřívaná, stejně jako postel, která je současně i odvětrávaná. Trpět tak nebudete v jakémkoliv počasí. Ovládání řady funkcí přes mobilní aplikaci už dnes asi nepřekvapí.

California XXL je ještě o 102 milimetrů vyšší než vysoká verze Crafteru a díky nástavbě vyrostla také do délky – měří 6,2 metru. Uvnitř vozu je prostor ke stání vysoký krásných 2,2 metru. Na šířku nicméně zůstává skromný a manévrování s ním by nemělo být nijak komplikované. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV