Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen Arteon. Sledujte, jak přistane koncernové UFO!

Arteon. Vedle koncernových bratrů vypadá jak z jiné galaxie. Název si pohrává se slovem ART - tedy umění! Ptám se: „Zaujme natolik, abych si ho zarámoval ve své garážové Ermitáži?“
Zdroj: Autosalon

Chceš ho poznat? Polykej kilometry!

S motorizacemi 2.0 TSI 280 koní a 2.0 BiTDI 240 koní jsem najezdil přes 4000 kilometrů. Naznačím dva zajímavé fakty.

Dynamická jízda benzínového ARTíka, na trase z Prahy do Čeladné a pak do Salzburku, znamenala spotřebu jen 8,4 litru. Moje peněženka očekávala, že se podstatně víc prohne. A to rozhodně nešlo o nějaký devadesátkový slow motion.

Nafta dokázala na dálnici v Německu, při cestě k jezeru Achensee, držet stabilních 220 km/h bez toho, aby se člověk cítil nekomfortně nebo snad na hranici jízdních možností. Zadýchaně za mnou lapaly po dechu vozy podstatně zvučnějších značek.

Nenávidíš diesel? Svez se, změníš názor

Rád bych podaroval Arteonem BiTDI všechny diesel-hatery, okamžitě by změnili víru, bez ohledu na to, kolik jejich diesel-bůh bude chrlit do okolí NOx. Navíc šlo o první Volkswagen, který si lidi fotili, což jsem doposud zažil jen u výkonových ikon R, GTI nebo eko-úchyláčka XL1.

Arteon ve zlaté barvě s matózně černými disky vypadá skutečně michelangelovsky, proto se většina testu odehraje u uměním prosáklého MIURA Hotelu v Beskydech. Hlavní důvod tohoto propojení bylo právě slovo ART. Volkswagen ho má v příjmení, MIURA Hotel v samotných genech stavby. Aneb kdo by čekal od hotelu umělecká díla, co by záviděla samotná Národní galerie, a kdo od Volkswagenu emoce hraničící s erotickou scénou lechtivého filmu.

Reklama

Na co miliony slov, když se můžete podívat

Přesto si v průběhu testu zanadávám tak, že střihač musí použít brutální píp píp píp, aby televize neohrozila mravní výchovu nezletilců. Důvod vulgarity neprozradím, protože tyto stránky slouží jen jako předkrm hlavnímu chodu, kterým je televizní pořad.

Stručně a jednoduše. Čekáte klasický Volkswagen, on ale přidává něco víc, díky čemuž se stáváte středem pozornosti. A tu prosím věnujte vysílání Prima Cool ve čtvrtek ve 20:15.

Autor: Expert Pepa


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV