Reklama
Archiv - Zprávy

Víc než jen rána. Co všechno s autem udělá díra v silnici

Kdo by to z našich silnic neznal. Poklidnou jízdu náhle naruší strašlivá rána po průjezdu nenápadnou dírou v silnici. Po jejím projetí má většina z nás v očích paniku a otázku, jestli se autu náhodou něco nestalo. Že se bohužel často něco stane, to vám ukáže následující video.
Zdroj: Warped Perception

Ten zvuk, který se po projetí dírou ozve odkudsi z auta, je děsivý. Někteří z nás zastaví a alespoň zkontrolují pneumatiku a kolo. Jiní nic neřeší, zanadávají si a jedou dál. Problém ovšem je, že taková díra v silnici, i když autu na první pohled nic neudělá, může poškodit několik částí vozidla, které vidět nejsou. Ať už je to uložení, čepy, ale třeba i podběh, všechno bohužel ten ráz schytá také.

Auto trpí jako celek

Nevěříte? Video vás rychle přesvědčí. Je sice v angličtině, ale na ty děsivé záběry vlastně není potřeba žádný doslovný překlad. Partička šílenců vzala starý Mercedes a projela s ním hodně rozbitou cestou. Dokud má auto všechny díly karoserie, vlastně si říkáte, že se nic tak strašného neděje. Pak ale auto projde důkladnou dietou, při které mu je sundána velká část dílů. Díky tomu je krásně vidět, že to nejsou jen kola, která dostávají zabrat. Hodně trpí právě i tlumiče, ale nakonec i celá karoserie, která se viditelně kroutí.

Je pravda, že pro účely natáčení auto dostává v dírách pořádně zabrat, ale sáhněte si do svědomí. Neprojeli jste někdy nějakou velkou díru na okresce také trochu rychleji? A napadlo vás, že by to možná chtělo důkladnější kontrolu v servisu, přestože to vypadá, že je auto v pořádku? Závada se totiž může projevit až později a ideálně v tu nejméně vhodnou chvíli.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV