Reklama
Archiv - Zprávy

V Dubaji začínají jezdit taxíky Tesla. Budou jich stovky

Celkem 50 elektromobilů Tesla Model S a Model X začala provozovat největší taxislužba v Dubaji. I to je navíc jenom začátek a již brzy se má ve městě pohybovat velká flotila autonomních elektromobilů.
Zdroj: Dubai Future Foundation

Prvních 50 Tesel už do Dubaje dorazilo, celkem jich však tamní hlavní taxislužba plánuje provozovat minimálně dvě stovky. Dalších 75 vozů přibude příští rok a v roce 2019 potom dalších 75. Je přitom možné, že na tuto vlnu naskočí i další společnosti a Model S nebo Model X do svých služeb nasadí. O levnějším Modelu 3 zatím řeč nebyla, ten zřejmě není dostatečně reprezentativní.

Zajímavostí je, že vozy sice zpočátku budou mít za volantem řidiče, při jízdě po městě však budou mít aktivovaný autonomní režim Autopilot pro samostatnou jízdu. Jde tedy o první krok k proklamovanému cíli vybudovat velkou flotilu luxusních autonomních taxíků, které se obejdou bez šoférů. Detaily fungování ovšem zatím nejsou známy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV