Reklama
Archiv - Zprávy

Uzavírky a zúžení zamořily Česko. Každou cestu plánujte, radí úřady

Ačkoliv bychom si letní měsíce měli užívat, většina řidičů doslova trpí. České silnice, dálnice i města jsou plné oprav a rekonstrukcí. Pokud jste zvyklí jezdit po paměti, během léta byste si měli raději každou trasu předem zkontrolovat a zvážit alternativy.
Zdroj: iStock

Takovou smutnou klasikou je dálnice D1, která je v různých fázích oprav už několikátý rok v kuse. A ještě pár let bohužel bude, takže je potřeba se zde připravit na dlouhé kolony a velká zdržení, protože jsou místa, která jsou stažená i do jediného jízdního pruhu. Celková délka všech oprav je neuvěřitelných 47 kilometrů, což je takřka čtvrtina celkové vzdálenosti mezi Prahou a Brnem. Na problémy a zúžení se ale musíme připravit i na vytížené dálnici D5, ale také na D8 a D2. Problémy přes léto budu i na Pražském okruhu, kde se začne opravovat úsek mezi sjezdy na dálnice D6 a D5.

Peklo na zemi se ale odehrává i ve městech. V Praze se v tuto chvíli frézuje Wilsonova ulice, a to od Hlávkova mostu ke křižovatce Bulhar. Stejná oprava brzy začne na nájezdu na Barrandovský most ve směru z ulice K Barrandovu. Praha ale musí zvládnout také rozsáhlé opravy Plzeňské ulice na Praze 5, Vídeňské v Praze 4 nebo Kunratické spojky a nábřeží Kapitána Jaroše.

Řidičům na českých dálnicích by ale mělo ulevit omezení kamionové dopravy. To platí od 1. července až do 31. srpna a rozšiřuje celoroční zákaz jízdy kamionů v neděli a o státních svátcích o zákaz jízdy také v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. Ministerstvo dopravy i Ředitelství silnic a dálnic pak řidiče prosí, aby před každou cestou raději zkontrolovali online situaci na silnicích a případně včas zvolili jinou trasu. Jen tak je totiž možné se všem těm uzavírkám a opravám vyhnout a neprosedět část dovolené v kolonách.

Plánované, aktuální a takřka dokončené opravy českých silnic ŘSD zaneslo do mapy, kterou si můžete stáhnout zde.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV