Reklama
Archiv - Zprávy

Úžasný poklad z garáže. Na Ferrari se prášilo čtyři desetiletí

Když už si říkáme, že snad všechny zaprášené stodoly a garáže světa musí být prošlapané lovci vzácných aut, vždy se zase najde další poklad. V tomto případě jde navíc o vůz, který je jedinečný i mezi už tak jedinečnými auty.
Zdroj: RM Sotheby's

Mezi lety 1969 a 1973 vyrobilo Ferrari necelých 1300 vozů s označením 365/GTB 4, které jsou mnohem známější pod jménem Daytona. Vůz s dvanáctiválcem o objemu 4,4 litru měl na rozdíl od Lamborghini Miura tradiční uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Díky výkonu přes 350 koní Daytona uháněla až 280 km/h a sprint na stovku zvládla kolem 5,5 sekundy. Vedle běžných silničních modelů vzniklo také pět lehkých závodních speciálů s hliníkovou karoserií.

Japonský poklad

Vůz, o kterém je dnes řeč, však nepatří ani do jedné kategorie. Jde o silniční verzi, která však dostala lehké hliníkové tělo od Scaglietti. Jako nové si auto koupil Luciano Conti, blízký přitel samotného Enza Ferrariho. Na silnice vyjelo v roce 1969, o dva roky později pak bylo dovezeno do Japonska. Celkem třikrát změnilo majitele než ho ten poslední, Makoto Takai, zaparkoval na téměř čtyři dekády do garáže. A přestože pár sběratelů o jeho existenci vědělo, nikomu se ho nepovedlo získat.

Nakonec však minulý rok vůz přeci jen zamířil na trh. Prošel komplexní prohlídkou a bude k mání na akci pořádané aukční síní RM Sotheby's naplánované na 9. září. Cena se odhaduje na 2 miliony dolarů, tedy přes 43 milionů korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV