Reklama
Archiv - Zprávy

Už i čeští policisté špehují řidiče z neoznačených autobusů

Nejenom na maskované Octavie, Passaty a nové policejní Superby, ale také na autobusy si neukáznění řidiči v Česku musí dávat pozor. Policie z nich totiž skrytě dohlíží na dodržování pravidel a hříšníky okamžitě trestá.

Možná jste si všimli, že v posledních dnech probíhá na silnicích v České republice bezpečnostně dopravní akce, která má za cíl snížit rizikovost dopravy v hektickém období před zimními svátky. Policisté na olomoucku se na tuto akci připravili opravdu důkladně a zapojili i zbrusu novou metodu, která své uplatnění již dříve nalezla třeba ve Velké Británii. Neukázněné řidiče natáčejí z autobusu a kolegy v autech pak už jen naváději na toho či onoho neukázněnce.

Telefon za volant nepatří

Nejčastější prohřešek? Samozřejmě telefonování za jízdy. Za několikahodinové působení natočili policisté v autobusu celkem 15 přestupků, na které by se jinak nepřišlo. V 11 případech šlo o telefonování za volantem, další tři vozidla nebyla technicky plně způsobilá k provozu po komunikaci a jeden řidič si při jízdě dokonce tak bedlivě prohlížel mapu, že několikrát přejel z jednoho pruhu do druhého.

Akce se tedy osvědčila a policisté v Olomouckém kraji plánují podobný dohled i do budoucna. Jen od ledna došlo v Olomouckém kraji k celkem 4272 nehodám, z toho se 254 nehod stalo na dálnicích. V porovnání s celým loňským rokem je to už o 22 nehod více a podle policistů je na vině právě nedostatečné věnování se řízení. Při těchto nehodách zemřely celkem tři osoby.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV