Reklama
Archiv - Zprávy

Úsekové měření na D1 se prodlouží, pokut jsou stovky denně

Původní plán mluvil o tom, že vzhledem k nastupující zimě budou v opravovaném úseku D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou ukončeny stavební práce nejpozději k 18. listopadu. Počasí ale stavbě přeje, a tak zde pokračuje i úsekové měření rychlosti.
Zdroj: Ministerstvo dopravy

Rychlost v opravovaném úseku je měřena hlavně kvůli bezpečnosti jak samotných řidičů, kteří zúženou částí D1 často jezdí velmi rychle, tak také kvůli dělníkům, kteří v úseku pracují. Že zde byl radar potřeba dokazuje i fakt, že denně tu rychlost překročí zhruba 300 řidičů. Od 18. října, kdy měření začalo, do 8. listopadu dorazilo na radnici ve Velkém Meziříčí, která přestupky vyřizuje, asi 6 tisíc podnětů od policie, která má pro změnu na starosti kamerový systém.

Radnice na vyřizování přestupků vyčlenila speciální pracovníky, ale práce je tolik, že byla nucena vypsat výběrové řízení na další dva zaměstnance. Není totiž možné, aby přestupky řešila policie, protože řidič při překročení rychlosti není přistižen přímo policistou, ale jen kamerou. Proto policie data o přestupcích jen vezme, zkontroluje a posílá ke zpracování. Radnice prý musela přistavět nové kanceláře, což ji vyšlo asi na 2 miliony korun. Vyváží se to ovšem tím, že veškeré finance za vybrané pokuty zde zůstanou a budou použity právě na pokrytí platů úředníků, kteří se starají o jejich vyřizování.

Provinilci ze zahraničí trestu také neujdou

V tuto chvíli je jasné, že práce na modernizaci tohoto úseku D1, stejně jako měření rychlosti, budou probíhat do 19. prosince, kdy nastane stavební zimní klid. Radary budou z místa dokonce demontovány. Na jaře se dělníci i radary na dálnici zase vrátí. To, že v prosinci skončí měření, ale neznamená, že úředníkům ubude práce.

Musí totiž vyřešit všechny přestupky, které na úřad zatím přišly. Práce je sice hodně, ale prý nehrozí, že by došlo k promlčení některého z nich. Ještě dodáme, že rekordmanem co do rychlosti byl v tomto úseku řidič, který překročil 150kilometrovou rychlost. Plných 40 % řidičů, kteří zde překročí rychlost, je pak ze zahraničí. Ani ti se pokutě nevyhnou. Jejich přestupek je sice zdlouhavější na zpracování, řidič se musí v centrálním registru ověřit ručně, ale obsílka v jeho rodném jazyce mu přijde také.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV