Reklama
Archiv - Zprávy

Tvrdohlavý Golf GTI chce být jako Porsche 911

Tomu se říká provokace. Dát si na Volkswagen nálepky jako z Porsche 911 GT3 RS, to už chce dost sebevědomí. Když se k tomu ještě přidá rakev na střeše a rozšířený podvozek, je na hospodskou rvačku zaděláno.
Zdroj: Vossen Wheels

Co vás možná překvapí je fakt, že jde vlastně o oficiální produkt Volkswagenu. Vůz se totiž spolu s dalšími auty představuje na akci European Experience v americké Georgii a podle Volkswagenu USA má flotila celkem pěti odvážných konceptů ukázat "široké spektrum zájmů fanoušků značky". Tento konkrétní kousek s provokativním názvem Golf GTI RS je dílem Sama Dobbinse, kreativního ředitele tuningové firmy Vossen Wheels.

Dobbins je na scéně koncernových úpravců vlivnou postavou a jeho auto má spojovat různé pohledy odlišných autařských kultur. Extra široký bodykit je například poctou odvážnému japonskému tuningu. Všechno je přitom uděláno tak, aby auto bylo použitelné každý den. O tom trochu pochybujeme, obzvlášť při pohledu do interiéru s ochranným rámem a pětibodovými pásy. Alespoň je ale kam dát nákupy, ať už do střešní rakve nebo na místo vykuchaných zadních sedaček.

Tak snad se pánové od Porsche nebudou zlobit za ty nápisy na dvěřích, které ironicky kopírují jejich známý font z vrcholných verzí modelu 911.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV