Reklama
Archiv - Zprávy

Tvrdá lekce. Uvíznutý offroad na kolejích smetl vlak

To projede úplně všechno! Právě tohle zvolání předchází nehodám mnoha offroadů. Ani ty nejschopnější stroje totiž nejsou všemocné a uvíznout může každý. Přesvědčil se o tom řidič jménem Ildar, který si zkracoval jízdu přes koleje.
Zdroj: iStock

Nesmrtelný sovětský UAZ je stejná terénní legenda jako britský Land Rover Defender nebo americký Jeep Willys. Všechna tato auta mají původ v armádě a díky tomu nabízejí jednoduchost, odolnost a velmi dobré schopnosti ve špatných podmínkách. Model UAZ-469 se představil v roce 1971 jako nástupce modelu GAZ-69, v různých verzích se však vyráběl ještě mnoho let po přelomu tisíciletí. Ruská armáda si poslední kusy převzala v roce 2011.

Všechno má své meze

Obzvlášť na východ od našich hranic jich stále potkáte spousty, však byl také tento vůz exportován do osmdesáti různých zemí světa. Základní světlá výška byla 220 milimetrů, v některých verzích však byla zvýšena až na 300 milimetrů a velmi užitečné jsou v terénu také minimální převisy karoserie. Klasický UAZ je sice na silnici poněkud nestabilní a spotřeba se snadno přehoupne přes 20 litrů, nabízí však skvělou průchodnost terénem. I ta však má své limity.

Dnes už to ví i Ildar, který si s kamarády zkracoval cestu přes koleje. Kola auta se nešťastně zaklínila přímo mezi železnými kolejnicemi dvou tratí a na kluzkém kovu neměla šanci najít dostatečnou trakci. S lepšími pneumatikami by to možná vyšlo. Řidič se sice do poslední chvíle snažil s autem vyjet, tváří v tvář rozjeté lokomotivě však musel na poslední chvíli utéct a sledovat následnou zkázu...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV