Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota přenesla legendární hračku do reality. Postavila Hilux Bruiser

U Toyoty se zjevně rádi baví. A baví nejen sebe, ale i všechny ostatní milovníky automobilové zábavy. Jejich projekt založený na legendárním RC modelu z 80. let je totiž prostě dokonalý.
Zdroj: Toyota

Kdo si hraje, nezlobí. Tím se nejspíš řídí parta nadšenců z Toyoty, která si hraje opravdu ráda. Před nějakou dobou zkusili velký pickup Hilux zapřáhnout za malou armádu RC modýlků. Tentokrát si ale jeden konkrétní RC modýlek vzali jako vzor a podle něj postavili reálný vůz. Tím modýlkem je snad nejoblíbenější hračka z 80. let Toyota Hilux Bruiser, kterou měla na svědomí společnost Tamiya.

Dnes už je ale v dobrém stavu těžko sehnatelná. Možná právě proto se u Toyoty rozhodli zhmotnit ji do reality. Příslušnost k modýlku je jasná na první pohled. To především pro výrazné modro bílé provedení karoserie. Toyota Hiluxu ale také přizvedla podvozek a přidala pořádné offroadové pneumatiky. Pod kapotou pak vše zůstalo při starém. Najdete zde dieselový čtyřválec, který spolupracuje s manuální šestistupňovou převodovkou. Přes tu pak na všechna kola posílá výkon 150 koní.

To nejvtipnější ale je, že na auto byla umístěna i dlouhá anténa, tedy přesně ta, kterou měla i hračka. K tomu ale tvůrci přidali ještě falešný vypínač On/Off, který je umístěn za kabinou vozu. Ano, přesně tam ho měl i původní RC modýlek. J Pokud byste se snad rozhodli rozbít prasátko a Toyotu koupit, zklameme vás. Hilux Bruiser byl vyroben pouze v jednom jediném kusu a používán bude pro marketingové účely značky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV