Reklama
Archiv - Zprávy

Tohle není klam. Užovka má dvě sedadla a čtyři dveře

Zatímco většina potrhlých majitelů, kteří se rozhodnou k radikální úpravě svého plechového miláčka, vyrobí něco jako sporťák nebo limuzínu, tento chlapík šel na to jinak. Svůj vůz podélně rozřízl a udělal z něj užovku.
Zdroj: carscoops

Jde o model FSO Polonez, který byl vyráběn od konce sedmdesátých let vyráběn v Polsku a konce výroby se dočkal až v roce 2002. Polonez byl od počátku vyvíjen jako luxusnější model pro movitější zákazníky někdejšího Východního bloku a jeho hlavní výhodou byla bezpečnost. To, co s ním však provedl tento majitel, se vylepšením bezpečnosti rozhodně nazvat nedá.

Divnost nad divnost

Když se na vůz díváte zepředu, máte pocit, že šilháte. Rozříznutím přímo v polovině a následným rozpůlením obou částí vznikly podélné čtvrtiny vozu. Majitel ovšem znovu spojil jen ty krajní a stvořil tak přesně o polovinu užší vůz, který si ale všechny zbylé rozměry ponechal.

Působí tak extrémně komicky a odveze pouze dva pasažéry v tandemu. Oba však mají k dispozici hned dvojici dveří, navíc v parádním dosahu. A to hned tak každý vůz nemá. Boční náraz bychom však v tomto voze zažít nechtěli a jízdu s ním koncekonců také ne. Ostatně podívejte se, jak vypadá...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV