Reklama
Archiv - Zprávy

Tohle je důvod, proč auta nevznikají z LEGO!

Snad každý dnešní kluk si alespoň jednou hrál se stavebnicí LEGO, která do našich končin citelně zavítala počátkem devadesátých let. Na LEGO Technik si ale už sáhlo jen pár z nás, a abyste znali legové Porsche 911 GT3 RS, musíte být skutečným fanouškem této stavebnice. Němečtí odbornící z ADAC ale jedno takové rozbili!
Zdroj: ADAC

Ze stavebnice LEGO se dá postavit prakticky cokoliv. Své o tom ví i James May, který od dětství snil o plně funkčním domu z LEGO, kde bude z ikonické stavebnice postaveno úplně vše. Tento sen se mu nakonec splnil, i když pokusní obyvatelé domu byli ze samotného bydlení v LEGOvém doupěti nadšeni už podstatně méně. Když jde však postavit plně funkční dům z LEGO, tak proč by nemohlo jít auto?

Silný motor z LEGO? To asi ne

No… Ono by to nejspíš šlo, tedy samozřejmě za předpokladu, že byste si odpustili výkonný motor z LEGO, gumy z LEGO, nebo například brzdy. Zásadním důvodem, proč ještě žádné plně funknční vozidlo čistě jen z LEGO nevzniklo a nejezdí po silnici, je ale bezpečnost. A tím se vracíme k dnešnímu pokusu s ikonickým Porsche 911 GT3 RS v oranžové barvě od LEGO Technik.

Odborníci z ADAC se totiž rozhodli, že si alespoň jeden den v práci pořádně zpříjemní. Zakoupili zmiňovanou stavebnici v hodnotě zhruba 10 000 Kč, všech 2700 dílků dali dohromady a rozhodli se, že vyzkouší jak tento autentický model dopadne, když se při rychlosti 46 km/h potká se zdí. Techniky z ADAC navíc překvapilo, že LEGO autíčko se prý až překvapivě dobře vyrovnalo se zmiňovaným tempem, při kterém nemělo potíže se směrovou stabilitou.

Z celé akce vzniklo úchvatné video, při kterém se tají dech. A jelikož je natočeno stejnou vysokorychlostní kamerou, jakou jsou natáčeny i plnohodnotné crash testy reálných vozů, můžete si celou akci vychutnat rychlostí tisíc snímků za sekundu. Dost bylo slov, vychutnejte si to.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV