Reklama
Archiv - Zprávy

To bude jízda! Porsche 718 Cayman poprvé dostane šestiválec

Před několika týdny přivítalo Porsche prozatím nejrychlejší dvojici modelů 718 Cayman a Boxster s označením GTS. Navzdory mnoha příslibům se však ani tento pár plochého šestiválce nedočkal a musí si vystačit s 2,5litrovým čtyřválcem, ze kterého motoráři vydolovali 365 koní. Jenže není všem dnům konec.
Zdroj: carscoops

V okolí německého Nürburgringu se včera prohánělo několik kusů tajemných Caymanů, které i přes mohutnou kamufláž mnohé prozrazují. Jde totiž o budoucí verze s označením GT4 a ve svých útrobách skrývají srdce, pro které nová Porsche miluje celý svět. Kompaktní sporťák s motorem uprostřed totiž vůbec poprvé v historii dostane 4litrový plochý šestiválec s atmosferickým plněním. Ten se aktuálně ukrývá v nejnovějším Porsche 911 (991.2) GT3 a díky mnoha modifikacím a až 9000 otáčkám za minutu disponuje ohromující silou 500 koní.

Řidičská nirvána

Cayman takovou porci síly nedostane, dle dosavadních informací si bude muset vystačit s výkonem 400 koní. Ten by ale vzhledem k ideální koncepci, perfektnímu rozložení hmotnosti a poměrně malému počtu kil měl být více než dostatečný. Považme rovněž, že čtyřlitr bude mít oproti původní třiosmičce mnohem výraznější a hutnější spodní pásmo otáček. Půjde tak o nefalšovanou řidičskou nirvánu.

Porsche samozřejmě prozatím nic neprozrazuje, ale informaci, že nové 718 Cayman GT4 bude v nabídce jak s manuálem, tak s převodovkou PDK, můžeme považovat za ověřenou. Šéf divize Porsche Motorsport, Andreas Preuninger, je totiž fanouškem manuálních převodovek. A jelikož sázku na novou GT3 vybavenou manuálem opravdu vyhrál a o tyto vozy je enormní zájem, bude Porsche i do budoucna nabízet manuální převodovky.

Nejspíše už na jaře

A kdy se novinky dočkáme? Její testy aktuálně vstupují do poslední fáze. I to je ostatně důvodem, proč jsme ji už mohli spatřit v reálném světě. Odhadem bude proto představena do tří měsíců, přičemž světovou premiéru před veřejností pak lze očekávat na březnové výstavě Ženevě. S množícími se informacemi je však bohužel jasné, že to bude opravdu dlouhé čekání... Porsche 718 Cayman GT4 bude totiž pecka!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV