Reklama
Archiv - Zprávy

Tipnete si, která automobilka stvořila tento krásný kombík?

Bylo to Audi, nebo snad Mercedes? A co takhle některý z japonských výrobců? Jisté je jedno - novému konceptu s karoserií shooting brake to nesmírně sluší, a pokud se do výroby dostane alespoň částečná kopie, máme se na co těšit. Tak už víte, který z výrobců jej má na svědomí?
Zdroj: Kia Motors

Ne? Napovíme vám. V roce 2015 jsme od stejné automobilky spatřili koncepty Novo a Sportspace, za nimiž následovala studie Stinger. Ano, byla to Kia! Právě ta Kia, která nás před časem svým odvážným sportovním sedanem Stinger s pohonem zadních doslova posadila na zadek. A už tedy si designéři a grafici představovali, jak by takové auto vypadalo jako kupé nebo kombi.

Jihokorejský výrobce zkrátka v posledních letech dokazuje, že to se svou ofenzivou do dražších segmentů myslí vážně. A když zástupci značky tvrdí, že se automobilka v budoucnu více zaměří také na duše svých zákazníků a jejich emoce, měli bychom jim věřit. Jak jinak by totiž mohlo vzniknout něco tak krásného, jako zatím poslední koncept elegantního kombi?

Umí zapůsobit

Jen se podívejte na ty čisté linie, ladné křivky a elegantně splývající siluetu s perfektně zakomponovaným B sloupkem, který má tvar leteckého křídla. Úžasný vzhled podtrhují také svalnaté blatníky, nádherně zvýrazněný práh dveří a také vyboulení nad přední kapotou, z něhož se směrem k zádi stává mizející linka pod bočními okny. Zkrátka radost pohledět. Zadní pás LED diod pak konceptu dodává smyslnost a nádech tajemna, který je u podobných novinek nezbytný.

Více fotografií automobilka prozatím nezveřejnila, a tak si musíme vystačit jen s jedinou. Příslib, že daný koncept uvidíme už za týden na autosalonu ve Frankfurtu, v nás však vyvolává silné pocity nespavosti. Pokud Kia do sériové výroby přivede něco byť jen vzdáleně podobného tomuto shooting brake, bude to chtít potlesk. Už nový Stinger je krásným autem a pohledný kombík by značce slušel.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV