Reklama
Archiv - Zprávy

Tesla spouští výrobu svého modelu pro chudé. První auta budou v létě

Letní okurkovou sezónu letos okoření značka Tesla, která plánuje velký boom. Ten odstartuje už dnes výrobou nového Modelu 3, levnější Tesly pro širší zákaznické portfolium. Spolu s tím značka ještě zrychlila své stávající modely.
Zdroj: Tesla

Jedna změna a novinka za druhou. Tak by se dal shrnout pro většinu spíše klidnější červenec. Elon Musk se rozhodl do svého obchodu pořádně šlápnout, a proto už v pátek 28. července v rámci speciální akce představí předprodukční verzi Modelu 3, ale zároveň hodlá předat prvních 30 zákaznických vozů. V toto chvíli jsou tedy reálně první zákaznické vozy na výrobní lince a další čekají, až na ně přijde řada.

Nový model a rozšířená výroba

A prý je o Model 3 velký zájem. Objednávek je dost, a tak Tesla plánuje jen během srpna postavit dalších 100 aut, přičemž v září už má jít o 1 500 vozů. Nejpozději do koce roku pak má Tesla v plánu zvládnout vyrobit až 20 000 modelů měsíčně. O výrobu se zatím bude starat továrna Tesla Factory v kalifornském Fremontu, ale nejpozději do dvou let chce Musk otevřít plánovanou Gigafactory, ve které bude možné výrobu několikanásobně navýšit a urychlit tak dodávky zákazníkům.

Ti, kteří si Model 3 objednají, dostanou vlastně takovou lehce očesanou verzi Modelu S. Vůz nabídne baterie o celkové kapacitě 60 kWh, což bohatě stačí ke zrychlení na 100 km/h pod šest sekund. Vůz nemá žádný standardní přístrojový štít, veškeré informace jsou posádce předávány přes velký dotekový displej, který je umístěn uprostřed palubní desky. Jde o takovou předzvěst doby, kdy řidič v autě nebude vůbec potřeba.

Tesla zatím konkrétní informace nebo specifikace neprozradila. Stejně tak oficiálně neprozradila cenu, ale mluví se o tom, že by měla být přívětivější, než na jaké jsme u této značky zvyklí.

Modernizace stávajících modelů

Na co ovšem nemusíme čekat, je potvrzení jakéhosi faceliftu stávajících verzí, tedy Modelu S a Modelu X. Obě verze dostanou nové nastavení hardwaru i softwaru, což bude mít za následek posunutí zrychlení na 100 m/h. Model S 75 by ho tak měl zvládnou za 4,3 sekundy místo stávajících 5,5 sekundy.

Co se Modelu X týče, tak verze 75D zvládne zrychlení za 4,9 sekundy místo původních šesti sekund a verze 100D pak zrychlí za 4,7 sekundy místo 5,2 sekundy. Model X navíc nově nabídne sedmimístné provedení interiéru, přičemž za něj zákazníci zaplatí navíc 3 tisíce dolarů, tedy v přepočtu asi 70 tisíc korun. Nadále ale bude Tesla Model X samozřejmě nabízet v pěti nebo šestimístném provedení, ostatně jako tomu bylo doposud.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV