Reklama
Archiv - Zprávy

Tesla nestíhá vyrábět a propouští

Inovátorské, prosperující a velmi žádané. Tak by se ve zkratce daly popsat produkty společnosti Tesla, která vyrábí ty nejrychlejší a nejstylovější elektromobily. Jenomže i tenhle americký sen má trhliny. A ne malé.
Zdroj: Tesla Motors

Automobilka Tesla byla založena v roce 2003, ale do povědomí široké veřejnosti se dostala až v roce 2008, kdy začala s výrobou svého prvního elektrického sportovního coupé s názvem Tesla Roadster. Od té doby uplynulo hodně vody a dnes od této značky na našich silnicích potkáváme jak sportovněji laděný Model S, tak třeba také rodinný Model X. Jinak se ale šéf společnosti Elon Musk pouští i do elektrifikace kamionové, ale i veřejné dopravy.

Zpožděná výroba

Všechno, co Tesla vypustí do světa, ať už jde o automobily nebo jen velmi vizionářské nápady, zní jako splnění amerického snu. Jenomže pro některé, ale nakonec částečně i pro samotného Muska, se ten sen moc nedaří. Poslední dobou se totiž objevují informace o tom, že Tesla absolutně nestíhá výrobu svých vozů. Zákazníci jsou nuceni čekat dlouhé měsíce, přičemž někteří to čekání vzdají a chtějí po značce zpět své vysoké zálohy. Elon Musk nicméně všechny stále uklidňuje, že jde jen o dočasný problém, který by měla vyřešit stavba monstrózní továrny v Americe, kam by byla přesunuta většina výroby.

Situaci Tesly měl zachránit nový Model 3, jehož výroba byla plánována na asi 100 kusů měsíčně. V září tedy mělo být vyrobeno minimálně 1 500 kusů. Koncem roku to mělo být už 20 000 kusů. Protože ale výroba vůbec nestíhá, v září bylo Modelu 3 vyrobeno pouhých 260 kusů. A zatím to podle všeho nevypadá, že by Tesla dorovnala alespoň původně zamýšlený výrobní plán.

Velké propouštění

A jako kdyby tohle nestačilo, před pár dny přišla z Ameriky zpráva, že Tesla propustila stovky zaměstnanců. Podle dostupných informací přišlo o práci něco mezi 400 a 700 zaměstnanci napříč celou společností. Elon Musk tvrdí, že nejde o nic vážného a že dotyční budou ihned nahrazeni novými zaměstnanci. Podle něj se prostě takové propouštění ve společnostech s 33 tisíci zaměstnanci občas děje. Navíc šlo prý o reakci na každoroční audit společnosti, který u všech propuštěných odhalil velká pracovní pochybení. No, s morálkou zaměstnanců má v tom případě Tesla celkem problém…

Musk dále řekl, že značka Tesla je stále v růstu a pokračuje v masivním rozšiřování výroby a najímání nových zaměstnanců. My chápeme, že občas může někdo ze zaměstnanců pochybit, ale to číslo propuštěných je opravdu vysoké.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV