Reklama
Archiv - Zprávy

Temná Bentayga oslavuje úspěchy Bentley v Le Mans

Je to už 14 let, kdy si Bentley připsalo poslední vítězství při slavném závodě 24h Le Mans. Známý úpravce Kahn Design se rozhodl, že je ten správný čas na připomínku těch starých dobrých časů. Vybral si ale poměrně zvláštní model.
Zdroj: Kahn Design

Bentley mělo v závodě Le Mans vždy velkou roli, i když je potřeba pamatovat na to, že posledních několik let jezdí za pomoci techniky Audi. Ale ve třicátých letech šlo ještě o čistokrevná britská auta, která si prý získala úctu i u samotného Ettora Bugatti. Ten ale jistě netušil, že všechna ta slavná vítězství a úspěšné starty v jednom z nejlegendárnějších závodů světa bude jednou připomínat pro některé až tuctové SUV. Ale, stalo se.

Výsledek se jmenuje Bentley Bentayga Le Mans Edition, ale nečekejte nějakou extra závodní úpravu. Kahn Design se spíš pokusili povýšit sportovního ducha auta na vyšší level. Proto dostala karoserie matně černý polep a k tomu řadu karbonových detailů. Krom toho úpravce sáhl po nových 23palcových kolech nebo po nových koncovkách výfukového sytému.

Až sem vlastně mohl být celý projekt, ale se zavřeným alespoň jedním okem, brán jako připomínka sportovních časů. Jenomže celou tu snahu úpravce pohřbil volbou motorizace. Pod kapotou má totiž tato Bentayga V8 o objemu 4 litrů, která ovšem spaluje naftu. Může jít o připomenutí dieselových úspěchů Audi, které s Bentley spolupracoval v těchto závodech, ale tak nějak by nás benzinová verze Bentaygy bavila asi víc. Obzvlášť, když má značka v nabídce i benzinovou W12 o objemu 6 litrů. Nicméně i ta dieselová verze nabízí celkem slušný výkon 435 koní, díky čemuž umí zrychlovat z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy.

A co za to? I s autem si úpravce svou práci cení na v přepočtu asi 5 milionů korun. Jestli je to moc nebo málo necháme na posouzení každého z vás.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV