Reklama
Archiv - Zprávy

Taxikáři plánují další protest. Bude brzo a chtějí přitvrdit

Jen pár dnů uběhlo od posledního protestu taxikářů, kterým se nelíbí fungování společnosti Uber. Magistrát sice zareagoval a podmínky pro podobné služby chce upravit, taxikáře však návrh jen rozčílil. Plánují proto další protest.
Zdroj: iStock

Pražští taxikáři mají s Uberem velký problém už řadu měsíců. Vše vyústilo v protestní pomalou jízdu, která zkomplikovala dopravu kolem pražského letiště. Jakkoliv to zní zvláštně, taxikáři si myslí, že omezením běžných občanů a dopravy docílí svého, tedy narovnání podmínek mezi nimi a právě Uberem, který ačkoliv se tváří jako spolujízda, stal se postupně prakticky tím stejným, jako právě taxi.

Magistrát na poslední taxi protest zareagoval prohlášením, které by mohlo přinést tolik očekávaný klid zbraní. Podle něj by totiž bylo nejlepším a podle nás i logickým řešením, aby Uber prošel legalizací. Návrh mluví o tom, že by se aplikace, kterou Uber používá, vyrovnala taxametru, čímž by z této, ale i dalších podobných společností byl oficiální taxík. Zároveň by vozidla Uberu musela jezdit jasně označená. Magistrát ale zmiňuje i fakt, že to, že by byla aplikace zlegalizována, by samo o sobě neznamenalo, že by vozidla Uberu mohla používat vyhrazené taxi pruhy na silnicích nebo taxi stanoviště, tedy štafly. Zároveň ale v návrhu není ani zmínka o tom, jestli budou muset mít řidiči Uberu všechna ta drahá pojištění nebo licence, které si musí zaplatit standardní taxikáři. V tom jediném vidíme háček.

Ideální řešení? Ne pro taxikáře

Také se vám takový návrh zdá celkem fajn? Také máte pocit, že by konečně do toho sto let starého systému přinesl trochu čerstvého vánku? No, nám také. Ale taxikářům vůbec ne. Ti právě na tento magistrátní návrh, který se vlastně snaží vyhovět jejich požadavkům, zareagovali výhružkami. Podle nich přeci není možné, aby aplikaci, kterou ve všech velkých městech zakazují, v Praze povolili. Ani je nezajímá, že Praha se v tomto případě inspirovala Estonskem, kde přesně takto spolu koexistují taxikáři, Uber i další moderní přepravní společnosti. A úplně v pohodě.

Mluvčí Sdružení českých taxikářů David Bednář, který organizoval i předešlý protest, uvedl, že takový návrh magistrátu nemůže projít, a proto už teď je v přípravě další velký protest. Měl by proběhnout asi za dva až tři týdny a tentokrát prý bude masivnější, přičemž by byl rád, aby řidiči zablokovali některé silnice. My bychom zase byli moc rádi, kdyby si taxikáři raději sáhli do svědomí a uvědomili si, že tím, že si vezmou jako rukojmí nás všechny, nic nevybojují. Spíše naopak. Také doufáme, že v případě, že taxikáři své výhružky opravdu naplní, budou policie a úředníci jednat. A tím jednáním opravdu nemyslíme jen přihlížení a uklidňování situace vlídnými slovy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV