Reklama
Archiv - Zprávy

Taxikáři chtějí v pondělí blokovat letiště. Policie slibuje zásah

Zvláštní způsob protestu proti službě Uber si vybrali pražští taxikáři. Po několika společných akcích spojených s více či méně agresivními výpady vůči údajně nelegální konkurenci hodlají hned v pondělí pomalou jízdou zablokovat silnice v okolí letiště.
Zdroj: iStock

Pražským taxikářům se nelíbí fakt, že magistrát zatím nebyl schopen na Uber, který se tváří jako spolujízda a nikoliv taxi, jakkoliv reagovat. Chtějí, aby byla tato forma sdílené ekonomiky regulována a aby podléhala stejným pravidlům a předpisům, jako právě oficiální taxislužba. Naše lehce zkostnatělé zákony totiž nereagují na vývoj technologií. A Uber je prostě jen nová technologie, aplikace, chcete-li, která spojuje dvě skupiny lidí.

Jedni někam jedou, druzí potřebují odvézt. Tedy, takto to asi původně bylo plánováno, ale abychom byli spravedliví, z původně obyčejné aplikace se vyklubala právě nová verze něčeho, co hodně připomíná taxi. V tuto chvíli řidiči Uberu nemusí mít povinná pojištění, zkoušky ani licenci. Možná právě proto nakonec jezdí za slušnější peníz než taxi, což vede k těmto potyčkám. Tradiční taxikáři samozřejmě vidí, že levnější Uber jim bere zákazníky.

Agresivita a výhružky

Ani tato situace však rozhodně neospravedlňuje fyzické útoky. K těm nejvýraznějším došlo před několika dny na letišti, když taxikáři agresivně zaútočili na jednoho z řidičů Uber. Rozbili čelní okno jeho vozu, fyzicky ho napadli a polepovali mu auto samolepkami, které ho označovaly jako nelegální přepravu. Dalších několik dní pak na letišti museli hlídkovat policisté, kteří se nenásilnou formou snažili situaci uklidnit.

Tyto protesty ale nakonec měly úplně jiný účinek než v jaký taxikáři doufali. Během posledních dvou týdnů, kdy tyto ataky gradují, se k Uberu přihlásilo množství nových řidičů a společnost také hlásí velký nárůst zákazníků. A to je jako facka do tváře taxikářskému lobby. Proto se v pondělí raději vyhněte okolí letiště, konkrétně pak ulicím Aviatická a Lipská. Právě zde taxikáři v 10 hodin dopoledne začnou svůj protest. Ten proběhne formou pomalé jízdy do 15 km/h, přičemž kolona by se měla otáčet na hranici Evropské třídy a jet zpět na letiště.

Další zbytečná dopravní zátěž

Během chvíle tak může dojít k dopravnímu kolapsu, protože tato místa jsou dopravně velmi vytížená a problémem bude i silný pondělní provoz. Pražská policie prý o protestu ví a je připravena v případě potřeby zasáhnout. Pokud někdo bude zbytečně blokovat plynulost provozu nebo porušovat vyhlášku, prý zasáhnou. Nám nezbývá než slovům policie věřit a obrnit se svatou trpělivostí. Ještě dodáme, že dokument o stávce, který si mezi sebou taxikáři posílají, je k vidění i na twitterovém účtu Janka Rubeše, který se problémy s pražskými taxikáři dlouhodobě zabývá.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV