Reklama
Archiv - Zprávy

Tatra nezná bratra a v Ostravě pokořila světový rekord

Česká značka Tatra je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší na světě. Před pár dny v Ostravě dosáhla ještě na další nej. V kategorii nákladních automobilů totiž zdolala nejvyšší uměle vytvořenou překážku.
Zdroj: Tatra

Ta překážka se zcela trefně jmenuje Brut Monster a najdete ji na polygonu Libros v Ostravě. O tom, že jde o opravdu hodně extrémní překážku, asi nejjasněji mluví její parametry. Prakticky jde o testovací dráhu dlouhou 33 metrů, která je ve svém nejvyšším místě až 7,5 metru nad zemí. Z jedné strany nabídne úhel stoupání 45° a z druhé dokonce 55°, tedy nic pro slečinky a upřímně, i pěšky je náročné ji zdolat. Nevěříte? Pak připomeneme, že pokud je na běžné komunikaci stoupání nebo klesání kolem 10 %, označuje se takový úsek jako nebezpečný.

Tatra vsadila na model 810 4x4 a rozhodla se, že testovací trati nedá jedinou šanci zvítězit. A jak si usmyslela, tak také udělala. Nejprve to zkusila z té „jednodušší“ strany, tedy pokud se tomu tak dá říkat. Zvládla to absolutně bez ztráty kytičky. Pak ovšem přišlo na řadu to opravdu brutální stoupání. I s tím si ale tatrovka poradila s absolutní jistotou a pohodou. Je to fantastická podívaná a garantujeme vám, že následující videa si pustíte několikrát. :)

 

Reklama

Diskuze

Aleš - 20.08.2022 19:41:24
No pěkný. Ale na videu jezdí RENAULT, jen má nápis TATRA na kabině.Stačí se podívat na kardany dole pod rámem,

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV