Reklama
Archiv - Zprávy

Tatra nezná bratra a v Ostravě pokořila světový rekord

Česká značka Tatra je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší na světě. Před pár dny v Ostravě dosáhla ještě na další nej. V kategorii nákladních automobilů totiž zdolala nejvyšší uměle vytvořenou překážku.
Zdroj: Tatra

Ta překážka se zcela trefně jmenuje Brut Monster a najdete ji na polygonu Libros v Ostravě. O tom, že jde o opravdu hodně extrémní překážku, asi nejjasněji mluví její parametry. Prakticky jde o testovací dráhu dlouhou 33 metrů, která je ve svém nejvyšším místě až 7,5 metru nad zemí. Z jedné strany nabídne úhel stoupání 45° a z druhé dokonce 55°, tedy nic pro slečinky a upřímně, i pěšky je náročné ji zdolat. Nevěříte? Pak připomeneme, že pokud je na běžné komunikaci stoupání nebo klesání kolem 10 %, označuje se takový úsek jako nebezpečný.

Tatra vsadila na model 810 4x4 a rozhodla se, že testovací trati nedá jedinou šanci zvítězit. A jak si usmyslela, tak také udělala. Nejprve to zkusila z té „jednodušší“ strany, tedy pokud se tomu tak dá říkat. Zvládla to absolutně bez ztráty kytičky. Pak ovšem přišlo na řadu to opravdu brutální stoupání. I s tím si ale tatrovka poradila s absolutní jistotou a pohodou. Je to fantastická podívaná a garantujeme vám, že následující videa si pustíte několikrát. :)

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV