Reklama
Archiv - Zprávy

Takhle skáče desetitunový Kamaz. Vítěz Dakaru řádil ve sněhu

Obrovské pneumatiky s obrovskými hřeby, výkon tisíc koní a za volantem dakarský šampion Eduard Nikolajev. S takovou výbavou může i těžké nákladní auto předvádět kaskadérské kousky ve vysoké rychlosti.
Zdroj: Red Bull

V rámci tréninku Nikolajev svůj závodní Kamaz prohání i hlubokým sněhem a při té příležitosti natočil jeho sponzor Red Bull hodně promakané video. Jezdec se rozjel na 140 km/h a s desetitunovým strojem převedl působivý skok dlouhý 37 metrů. Díky spoustě kamer a zpomalených záběrů si navíc můžete do nejmenšího detailu prohlédnout, jak při takovém kousku odolná technika Kamazu pracuje.

O pohon se stará osmiválec o mamutím objemu 16,2 litru, jehož tisíc koní dokáže nákladní supersport rozhýbat na 100 km/h za 11,5 sekundy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV