Reklama
Archiv - Zprávy

Takhle driftuje Lamborghini Diablo. A není to vůbec lehké!

Vidět Lamborghini Diablo při jízdě dveřmi napřed se často nepoštěstí. Jednak je to velice vzácné auto, kterých vzniklo jen pár tisíc, a navíc takový kousek vyžaduje velmi zkušeného a odhodlaného řidiče.
Zdroj: cvdzijden - Supercar Videos

Lamborghini Diablo je zosobněním devadesátých let. Na pohled už sice nebylo tak extrémní jako předchůdce Lamborghini Countach, pořád však nabízí obrovskou porci italské divokosti. Mezi lety 1990 a 2001 vzniklo 2884 těchto vozů v různých specifikacích. O pohon se stará charakterní dvanáctiválec o objemu 5,7 litru, výkonu 492 koní a točivém momentu 580 Nm.

Spolu s poměrně nízkou hmotností kolem 1500 kilogramů a faktem, že většina aut měla pohon pouze zadních kol, je to pořádně výbušná kombinace. Vidět (a slyšet!) Diablo při nespoutané jízdě je tak vždycky velký zážitek. Právě proto je tak výjimečné video, které se povedlo pořídit na jednom evropském srazu superaut.

Nic jednoduchého

Majitel na kropené ploše předvádí jeden smyk za druhým, i když je pravdou, že se také dost často přetočí. Není se ale co divit. Na záběrech je patrné, jak těžká záď s motorem funguje jako obrovské kyvadlo. S ohledem na obrovský výkon a velmi kluzký povrch stačí malé zaváhání na volantu nebo plynovém pedálu a už je dílo hotovo. Nebudeme proto kritizovat, sami bychom si nevedli o nic lépe. Spíš buďme rádi, že se někdo nebojí dát takovému vzácnému autu pořádně do těla.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV