Reklama
Archiv - Zprávy

Supersport za 40 milionů má v kabině akvárko

Takřka neznámá italská společnost jménem Frangivento stvořila vskutku jedinečný supersport, který má zaujmout hlavně extravagantní boháče. Kromě zvláštních tvarů a pořádného výkonu nabídne drahé kovy, pravé dřevo… a akvárium.
Zdroj: Frangivento

Tato zlatobílá italská zběsilost se jmenuje Frangivento Charlotte Roadster a představena byla už v dubnu na honosné akci Top Marques v Monaku. Velmi odvážné tvary karoserie má na svědomí designér Giorgio Pirolo, který se prý nechal volně inspirovat Středomořím. To se promítlo i do interiéru, který má prý připomínat luxusní loft. Proto nabídne alcantaru, kůži, pravé dřevo a stříbro. Dokonce v některých místech nabídne zrcadlící se hladinu moře.

Pořádný výkon a vysoká cena

Pokud v tom zatím žádné moře a Středomoří nevidíte, nezoufejte. My asi také ne. Vše se ale změní ve chvíli, kdy očima dojdete k integrovanému akváriu s živými mořskými rybami. Výrobce neprozradil o akvárku žádné podrobnosti, ale nechtěli bychom být u toho, až přijde čas na čištění a případné vypuštění. A to nemluvíme o tom, že rybky asi živé moc dlouho nevydrží.

Supersport totiž pohání elektrický motor s akumulátorem o kapacitě 70 kWh. Výrobce udává výkon 885 koní, díky čemuž auto umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,6 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 350 km/h. To se pak nejspíš z těch rybiček stane nevábně vyhlížející koktejl.

Výrobce zatím nepotvrdil, že takto opravdu budou vypadat auta, která vypustí do prodeje. Přece jen jde o jeden z prvních prototypů. Je ale možné, že ano. Podle svých webových stránek má v plánu několik různých designových obměn tohoto supersportu. Záleží tak jen na vkusu nebo možná nevkusu případného zákazníka. A ty vidíme v Dubaji, protože něco tak zběsilého se k místním velmi bohatým princům a šejkům skvěle hodí. Ti navíc nebudou mít problém zaplatit cenu auta, která je v přepočtu 37 milionů korun. A to je zatraceně drahé pojízdné akvárko, co myslíte?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV