Reklama
Archiv - Zprávy

Subaru WRX STI dostalo výkonnější limitovanou edici

Nové Subaru WRX STI se jmenuje S208 a je vskutku nekompromisní. Odlišuje jej ostrý vzhled, brutální křídlo, vybranější odlehčená kola a uvnitř má sedadla, která snad někdo vytáhl rovnou ze závodního monopostu. Proč se o něm ale mluví tak málo?
Zdroj: Subaru

Pokud patříte mezi fanoušky Subaru a máte rozhled, nejspíš už tušíte. Subaru totiž do novinky s označením S208 nenamontovalo 2,5litrový boxer jako v Evropě, ale motor sice o pětinu menší, který však v daném nastavení dává hodně přes 300 koní. Ten ovšem pro provoz v našich končinách není homologován. Novinky se tak u nás nedočkáme a dovézt ji sem vlastně také nepůjde, protože vám ji vlivem nepřiměřených emisí nikdo nedovolí přihlásit.

Z kvalit WRX STI S208 to nicméně neubírá. Novinka bude striktně limitována na 450 kusů a je tedy třeba čekat enormní zájem. Subaru zatím nezveřejnilo kompletní technická data, venku pouze fotografie. Předchůdce ale disponoval výkonem 323 koní a 430 Nm točivého momentu a novinka nižší výkon určitě mít nebude. Podobně jako za BRZ STI Sport si však za ní musíte udělat výlet do světa.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV