Reklama
Archiv - Zprávy

Subaru odhalilo dvě speciální verze svých sporťáků

Jen před pár dny to vypadalo, že se možná dočkáme hodně ostrého BRZ STI. Subaru místo něj představilo limitované edice WRX STI RA a BRZ tS, ani jedno auto ale rozhodně není zklamáním.
Zdroj: Subaru

Asi jsme nebyli jediní, kdo se na nové BRZ těšil. Opravdu to i vypadalo na to, že se dočkáme. Ale nakonec je vše jinak, nicméně rozhodně ne špatně! Americké zastoupení Subaru nakonec představilo rovnou dvě nové speciální edice, které ale vzniknou pouze v počtu 500 kusů.

První specialitkou je právě upravené BRZ, které dostalo druhé jméno tS. Pod touto zkratkou najdete označení „tuned by STI“. Už to naznačuje, že ačkoliv jsme přišli o čistokrevné STI, výsledek je i tak parádní. BRZ tS nabídne velké karbonové přítlačné křídlo, které se dá manuálně nastavovat. K tomu všemu přibylo několik karbonových aerodynamických dílů a loga tS. Interiér je pak klasicky strohý, plný alcantary a jen těch důležitých prvků. Tu jednoduchost ovšem rozbijí červené bezpečnostní pásy.

Subaru si dalo samozřejmě práci i s technikou auta. Nejvíc se to projeví na nastavení a zpracování podvozku. Zde jsou navíc nové výztuhy a o bezpečné zastavení se starají ostré brzdy z dílny Brembo. Původně se spekulovalo o zvýšení výkonu dvoulitrového agregátu, ale nakonec se na jeho 200 koních nic nezměnilo. Není to ale na škodu. BRZ tS je hravější, přesnější a těch 200 koní je pro něj přesně akorát.

Limitované WRX STI RA bere dech

Upravené WRX STI Type RA, které Subaru ukázalo společně s BRZ, je neméně zajímavé. Jako jediné STI dostalo plně karbonovou střechu a také velké karbonové křídlo na zádi. Novinkou jsou také lehká kovaná 19palcová kola, která má na svědomí společnost BBS. V tomto případě se pracovalo také na agregátu pod kapotou. Dostal nové sání, pomáhá mu nový výfuk a lehce přepracovány byly i mapy řídící jednotky. Výsledkem je, že 2,5litrový přeplňovaný motor nabízí 310 koní. A ještě malá perlička. Subaru zkrátilo třetí převodový stupeň na šestistupňovém manuálu.

Stejně jako v případě BRZ, vznikne i tohoto WRX STI RA pouze 500 kusů, které budou na prodej jen v Americe.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV