Reklama
Archiv - Zprávy

Strašné auto, shodil Mercedes třídy X šéf BMW. Prý chystá lepší

Ocelové ráfky, halogenová světla, levně vypadajíci plasty, rozkvrdlaná manuální převodovka a jako základ platforma Nissanu Navara NP300. Důvodů, proč nový Mercedes třídy X nepovažovat za prémiové auto, najdete mnoho. Kritika ze strany BMW je ale i tak poměrně tvrdá, obzvlášť, když samo takový model vůbec nemá.
Zdroj: Mercedes-Benz

Šéf BMW pro region Asie, Austrálie a Jižní Afriky, Hendrik von Kunheim, se na účet nového Mercedesu třídy X pořádně rozpovídal na autosalonu ve Frankfurtu. Kritikou přitom před přítomnými novináři rozhodně nešetřil. „Víte, na nový Mercedes X jsem od vašich motoristických kolegů neslyšel vlastně ani nic pozitivního. Mercedes dělá skvělá auta, o tom není pochyb. Mercedes třídy X je ale velkým omylem značky.“ 

Není to Mercedes, víte?

Kunheim dále uvádí i jasné důvody: „Jednoduše to totiž není Mercedes. Jdete k němu s jistým očekáváním, které však není naplněno.“ Auto tak výrazně polarizuje společnost mezi příznivce a ty, kterým jeho původ v Nissanu vadí. „Slyšel jsem, že se vaši zahraniční kolegové bavili o tom, jak auto uvnitř působí levně,“ rýpnul si dále Kunheim. Údajně mělo zaznít slovo „appalling“, které se dá přeložit jako strašný nebo otřesný.

Na obranu Mercedesu ale uveďme, že BMW zatím žádný pick-up nenabízí. Ačkoliv se šušká, že na platformě budoucí generace BMW X5 by podobný model mohl vzniknout. Je ovšem jasné, že v BMW si už nyní vytyčili cíl nejít cestou, kdy by si platformu od někoho půjčili. Chtějí stvořit vlastní vůz na německých základech. Jestli se jej ovšem vážně dočkáme, to je zatím otázkou. Pokud by ale mnichovský pick-up dostal zelenou, očekávat jej můžeme zhruba v roce 2020. A pak by se teprve vidělo, kdo umí lépe stvořit pořádný prémiový pick-up.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV