Reklama
Archiv - Zprávy

Srazili jste zvíře? Udělejte si na auto trofej!

Když myslivec uloví nějaké krásné zvíře, často si jeho hlavu pověsí na zeď jako trofej. Proč by to tedy mělo být jinak, když kus zvěřiny uloví řidič na nějaké okresce svým tunu a půl železem?
Zdroj: Max Siedentopf

Mladý kreativec Max Siedentopf se v automobilovém světě poprvé proslavil v roce 2015, když lidem při tajných nočních akcích "vylepšoval" nudná obyčejná auta s pomocí tuningových doplňků. Obyvatelé Amsterodamu pak nacházeli své postarší Volkswageny nebo Peugeoty s masivními křídly, spoilery a dalšími závodními doplňky. Vtip byl v tom, že všechno bylo vyrobeno z obyčejného nenabarveného kartonu a na první pohled tak bylo jasné, že jde o recesi.

Mnoho lidí si Maxova díla okamžitě zamilovalo a jeho noční výpravy s papírem, nůžkami a lepicí páskou si po celém světě našly tisíce fanoušků. Laciná superauta v ulicích dokázala skvěle ozvláštnit všední každodennost. Tehdejší projekt se jmenoval Slapdash Supercars.

Jiný pohled na věc

Nyní je umělec a popularizátor tuningu v jedné osobě zpátky se svým letošním projektem a opět se vrátil k tématu levných a zdánlivě obyčejných aut. V projektu nazvaném Roadkill Trophies se chopil zajímavé myšlenky - co kdyby si řidiči zdobili svá auta zabitými zvířaty podobně, jako to dělají myslivci na hájovnách? Výsledek je rozhodně inspirativní, popravdě se nám ale docela ulevilo, že jsme na žádné kapotě nenašli psí ani kočičí hlavu. To totiž v praxi bývají nejčastější trofeje lovců za volantem.

Všechny Maxovy práce včetně obou projektů na téma motorismu najdete na jeho stránkách.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV